Rīgā atzīmēs Ģimenes mēneša noslēgumu

nbkv5vZDVIWEsTDB4yv5nfU0qQTgARU_817_410

Rīdzinieki un pilsētas viesi Ģimenes mēneša izskaņā ir aicināti baudīt kultūru, gūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī iesaistīties daudzveidīgās radošās aktivitātēs.

Otrdien, 31. maijā, plkst. 17.00 kultūras centra “Mazā ģilde” Lielajā zālē ikviens būs gaidīts muzikālajā izrādē “Pūt, vējiņi”, kur uzstāsies bērnu un jauniešu teātra studija “Vinnijs” režisores Ingunas Gremzes un Karīnas Šišlo vadībā, savukārt plkst. 19.30 interesentiem būs iespēja noskatīties šīs izrādes videoierakstu no starptautiskā tiešsaistes festivāla “Teātris ir mana mīlestība”.

Trešdien, 1. jūnijā, kad tiek svinēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, pie Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” notiks pasākums “Klausies, radi, dari”, kur gaidāmas radošas un skanošas aktivitātes bērniem kopā ar postfolkloras grupu “Iļģi”. Pasākuma laikā katrs mūziķis iepazīstinās ar saviem instrumentiem, sniegs paraugdemonstrējumus, uzdos mīklas, iesaistīs bērnus kopīgās ritmu spēlēs un dziedāšanā par putniem, dzīvniekiem un gaidāmo vasaru. Vienlaikus būs pieejamas trīs dažādas meistarklases, kur varēs gatavot mūzikas instrumentus, galvas rotas un maskas. Notiks arī burbuļu šovs ar bērnu iesaisti.

Svētdien, 5. jūnijā, plkst. 12.00 kultūras centra “Mazā ģilde” Lielajā zālē skanēs koncerts “Saule brauca pār jūriņu”, piedaloties bērnu un jauniešu vokālajam ansamblim “Kolibri”. Programmu veidos dažādas populāras bērnu un pieaugušo iemīļotas latviešu tautasdziesmas un dziesmu apdares. Koncertā kopā ar ansambli uzstāsies arī pianists Māris Treijs, čelliste Inita Malnača, sitaminstrumentālists Mārtiņš Kokars un flautiste Ligita Spūle. Pēc koncerta mazie klausītāji būs aicināti uzkavēties un piedalīties lielformāta galda spēļu turnīrā.

Savukārt Ģimenes mēneša noslēgumā ikkatrs būs gaidīts galvaspilsētas sirdī – Vērmanes dārzā – , kur no plkst. 12.00 priecēs lielo ziepju burbuļu šovs un pasaku tēli, savukārt dīdžejs un pasākuma vadītājs Ēriks Balodis aicinās doties muzikālā ceļojumā, apgūstot dažādu pasaules valstu dejas un tradīcijas.

Ģimenes mēneša ietvaros Rīgā skan koncerti, notiek akcijas, izstādes un izrādes, kā arī var piedalīties radošajās darbnīcās, sportiskās sacensībās un virknē citu aktivitāšu. Šos pasākumus organizē Rīgas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās Ģimenes mēneša programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem, biedrībām un izglītības iestādēm. Norišu programma pilnā apjomā ir skatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas