Turaidā skanēs koncertprogramma “Ar putniem pļavā”Šī gada 4. jūnijā Turaidas muzejrezervātā – dziesmu dārzā. Sākums plkst. 13:00

Brīvdabas koncertā "AR PUTNIEM PĻAVĀ" iesaistīsies vokālā grupa "Putni", komponiste Madara Pētersone, saksofonists Arvīds Kazlausks, pūšaminstrumentāliste Ieva Nīmane, rakstnieks un putnu fortogrāfs Rvīns Varde. Īpaši šim projektam Rvīns Varde, kas pazīstams arī kā LTV raidījuma “Zaļgalvis” vadītājs, sarakstījis uz putnu vērojumiem balstītus īsstāstus, kas koncerta ietvaros tiks lasīti. Stāsti tiks veltīti dažādu putnu, kurus var sastapt pļavā, dzīves aprakstam.

Atbilstoši putnu dzīvotnei piemeklēta arī koncerta vide - Turaidas plašā dabas un kultūrainava. Koncerts iecerēts kā saudzīga iekļaušanās dabas ietvarā, putnu dabas mājvietu ieraudzīšana un apbrīnošana, saplūšana ar apkārtējo vidi, izvairoties no skaļām un disonējošām izpausmēm, un, gluži otrādi – veidojot savdabīgu kopmuzicēšanu ar dabas skaņām, improvizējot, stāstot stāstus, veidojot putnu tēlus un sarunājoties ar vidi mūzikas valodā. Koncerta muzikālo materiālu veidos Madaras Pētersones jaundarbs elektronikai un sieviešu balsīm, solo skaņdarbi saksofonam, blokflautai, kā arī improvizācijas, kas balstītas uz dažādu putnu dziedājumu transkripcijām, ko ierakstos fiksējis putnu pētnieks Edmunds Račinskis.

Piedalās: vokālā grupa "PUTNI", Rvīns Varde (stāstnieks), Arvīds Kazlausks (saksofoni), Ieva Nīmane (blokflautas, dūdas), Madara Pētersone (elektronika).

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta ieejas biļetēm.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas