Rīgā ierodas “Simpsonu” producentsPirmdienā pēc Jāņu brīvdienām Rīgā ar Nacionālā Kino centra gādību ierodas pasaules mēroga kinoprofesionālis – slavenā animācijas seriāla “Simpsoni” producents un scenārists Maiks Reiss (ASV), kurš aicina uz publisku lekciju 27. jūnijā pl. 14:30 jaunajā Kino mājā Mēness ielā 4 (pie filmu studijas Rija).

Stundu garā lekcijā Maiks Reiss (1959) dalīsies pārdomās par dažādām ar kino saistītām tēmām, tai skaitā, protams, arī par animācijas seriāla Simpsoni fenomenu un iemesliem, kas šo sociāli aso, nereti provokatīvo un joprojām aktuālo seriālu ir padarījuši par īpašu parādību mūsdienu mediju un kino pieredzē. Simpsoni jau tagad kļuvuši par ilgmūžīgāko TV animācijas seriālu, kas tiek veidots jau 27. sezonu (kopš 1989. gada); Maiks Reiss darbojās jau seriāla aizsācēju komandā, viņš ir šī seriāla producents un viens no scenāristiem.

Izglītojies prestižajā Hārvardas universitātē, Maiks Reiss kinobiznesā darbojas kopš 20. gadsimta 80. gadiem. Viņš ir arī viens no globālā animācijas hīta Ledus laikmets 3 / Ice Age 3 (2009) scenāristiem, daudzu filmu producents. Maiks Reiss veidojis arī animācijas seriālu The Critic / Kritiķis (2000), kurā galvenais varonis ir kinokritiķis, rakstījis scenāriju filmai My Life in Ruins / Mana dzīve drupās (2009) un ir īpaši specializējies komēdijas žanrā. Viņš ir sarakstījis 17 bērnu grāmatas, kā arī lugas – populāras komēdijas.

Rīgā Maiks Reiss ieradies, lai iepazītos ar Latvijas kino potenciālu un iespējām, ko ārzemju filmēšanas grupām var piedāvāt Latvija kā filmu uzņemšanas vieta.

Uz tikšanos aicinām gan medijus, gan animācijas studiju pārstāvjus un filmu producentus, visus animācijas interesentus, arī Latvijas kino industrijas pārstāvjus, kurus interesē iespēja iepazīties ar globālajā kino biznesā atzītu filmu producentu un scenāristu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas