Rīgā koncertēs amerikāņu dziedātāja Liza Raita28. aprīlī Kongresu namā mūzikas festivāls "Rīgas Ritmi" piedāvā lielisku iespēju klātienē baudīt amerikāņu džeza un R&B dziedātājas Lizas Raitas (Lizz Wright) samtaino balsi.

Smalkā amerikāņu dziedātāja un komponiste Liza Raita jau kopš bērnības bija saistīta ar mūziku, aktīvi dziedot baznīcas gospeļkorī. Sākot dziedāt džeza un blūza dziesmas, dziedātāja secināja, ka tās nemaz tik ļoti neatšķiras no baznīcas gospeļu mūzikas, jo īpaši moderno gospeļu dziedāšanas manieres. Gadu gaitā Raita attīstījusi savu muzikālo personību – sirdī jūtot gospeļmūzikas ritmu, samtainā alta balss izdzied viskolorītākos mūzikas stilus.

Raitas jaunākais albums "Fellowship" prestižajā mūzikas žurnālā "DownBeat" uzvarēja kategorijā "Gada ierakstu 2011". Līdz šim dziedātājai ir iznākuši četri studijas ieraksti. Pirmajos trīs izdotajos albumos Liza Raita stilistiski pieturējās pie klasiskākām džeza, R&B un blūza formām, vietām ieskanoties arī popam un rokam raksturīgiem elementiem, taču jaunākajā albumā dziedātāja pievērsusies gospeļu mūzikai. Viņas pieeja šim mūzikas žanram ir ļoti eklektiska, blakus klasiskām gospeļu dziesmām viņa interpretē arī Džimija Henriksa, Bobija Mārlija un Ērika Kleptona dziesmas, kas nav izteikti reliģiozi skaņdarbi. Amerikāņu žurnāls "Slant Magazine" par šo albumu raksta: "Klausoties tik zināmo dziesmu variācijās, gribas apgalvot, ka Raita ir iespējams šīs paaudzes visapdāvinātākā interpretāciju meistare".

Pirmais albums "Salt" (2003) "Billboard" topā sasniedza otro vietu kategorijā "Labākais modernais džezs", bet otrais ieraksts "Dreaming Wide Awake" (2005) divus gadus pēc kārtas – 2005. un 2006. gadā - noturējās topa pirmajā vietā. Dziedātājas trešo albumu "The Orchard" (2008) "CBS News Sunday Morning" nodēvēja par "vienu no labākajiem gada ierakstiem".
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas