Rīgā koncertēs Keitija Melua


24.novembrī „Secret Symphony” turnejas laikā hallē “Arēna Rīga” uzstāsies britu dziedātāja un komponiste Keitija Melua (Katie Melua).


28 gadus vecā Gruzijā dzimusī dziedātāja ir viena no veiksmīgākajām Lielbritānijas mūziķēm pēdējā desmitgadē. Viņas pazīstamāko dziesmu skaitā ir tādas kompozīcijas kā „Nine Million Bicycles“, „The Closest Thing To Crazy“, „I Cried For You“, „Piece By Piece“, „If You Were a Sailboat“ un daudzas citas.


Kad 2002.gada septembrī jaunā dziedātāja parakstīja līgumu ar neatkarīgo ierakstu kompāniju „Dramatico”, neviens nespēja iedomāties, cik strauja būs viņas karjera. Keitijas Melua pirmais albums „Call Off The Search”, kas izdots, kad viņai bija tikai 19 gadu, ātri nokļuva Apvienotās Karalistes albumu topa virsotnē un pakāpeniski iekaroja arī citu Eiropas valstu hītparādes. Veiksmes stāsts turpinājās gan ar nākamo albumu „Piece by Piece”, kurā iekļauta viena no Keitijas populārākajām dziesmām „Nine Million Bicycles”, gan ar tam sekojošo „Pictures”, kura panākumi nešaubīgi ierindoja Keitiju Melua pēdējā laika veiksmīgāko britu mūziķu skaitā. Šobrīd Keitija Melua ir otra bagātākā jaunā Lielbritānijas mūziķe aiz dziedātājas Adeles, dalot šo vietu ar Leonu Lūisu un Šerilu Kolu.


2012. gada martā iznācis Keitijas Melua piektais studijas albums ar nosaukumu „Secret Symphony” – tā ir izmeklētu dziesmu kolekcija, kas izceļ dziedātājas unikālo, viegli atpazīstamo balsi. Albums tapis sadarbībā ar producentu Maiku Batu, un tā galvenais akcents ir vieglums un vienkāršība. „Gatavojot šo albumu, vēlējos atrast ļoti skaistas dziesmas un vienkārši dziedāt tās no sirds,” stāsta pati Keitija Melua.


Koncertā Rīgā Keitija Melua izpildīs jaunā albuma repertuāru, kā arī savas populārākās dziesmas. Iepriekš viņa Latvijā koncertējusi 2008.gada rudenī.


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas