Rīgā notiks Barikāžu atcerei veltīti pasākumi


Janvāris ir Barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā būs vairāki, kas veltīti 1991. gada barikāžu aizstāvju atcerei, informēja Rīgas pašvaldībā.


Tiks iedegti piemiņas ugunskuri, būs ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā, kur piedalīsies arī Rīgas domes vadītāji, kā arī koncertprogrammas Rīgas Sv. Pētera baznīcā un Rīgas Domā; 1991. gada janvāra notikumos kritušo tuviniekiem un barikāžu notikumu dalībniekiem tiks rīkota pieņemšana Rīgas domē.


Jau svētdien, 13. janvārī, piemiņas ugunskurs tika iedegts Zaķusalā, bet trešdien, 16. janvārī, atceres pasākums notiks pie Vecmīlgrāvja tilta.


Sestdien, 19. janvārī, plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā janvāra notikumu piemiņai skanēs Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa, Leonīda Vīgnera, Imanta Kalniņa, Edgara Raginska, Ilgas Reiznieces un citu komponistu melodijas koncertprogrammā "Šūpuļdziesmas", kuras izpildīs mākslinieki Oskars Petrauskis, Raimonds Petrauskis un soliste Ieva Parša.


Savukārt svētdien, 20. janvārī, pieminot 1991. gada barikādes, plkst. 11.30 ugunskurs tiks iedegts Doma laukumā, bet plkst. 14.00 notiks ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un janvāra notikumu laikā kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā. Pēcpusdienā no plkst. 17.00 Rīgas Domā, piedaloties Valsts akadēmiskajam korim "Latvija", vairākiem mūziķiem: Goran Gora, Andrim Ābelītem, Valteram Sprūdžam, Mārtiņam Miļevskim, Ernestam Mediņam, Vairim Nartišam, Raimondam Tigulam, Diānai Jaunzemei un citiem, kā arī Rīgas kamerkorim "Ave Sol", koncertprogrammā "20. janvāra skaņu vitrāžas" tiks veidota muzikāla vitrāža, aicinot klausītājus ļauties pārdomām un mūzikas baudījumam. Ieeja koncertā ir bez maksas, bet ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja piedalīties ziedojumu akcijā, kuras mērķis ir savākt līdzekļus jaunai vitrāžai "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas atradīsies Rīgas Doma Marijas kapelā.


Barikāžu atcerei veltītos kultūras pasākumus atbalsta Rīgas dome un koncertos ieeja ir bez maksas.


Foto: Publikācijas

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas