Londonā prezentē Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un Gabriela Džeksona albumu


15. janvārī Londonā tika prezentēts britu izdevniecības "Hyperion Records" izdotā Valsts Akadēmiskā kora "Latvija”"un britu komponista Gabriela Džeksona (Gabriel Jackson) kompaktdisks.


Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" Māra Sirmā vadībā ir iedziedājis trīspadsmit Gabriela Džeksona kormūzikas opusus, kuri ir apkopoti jaunizdotajā albumā "A Ship with unfurled sails". Vienā no skaņdarbiem ģitāras solo izpilda izcilais latviešu ģitārists Kaspars Zemītis. Ierakstu, kas tapis Rīgā, Sv. Jāņa baznīcā, atzinīgi novērtējuši tādi zināmi izdevumi kā "BBC Music Magasine" un "International Record Review".


Gabriels Džeksons ir viens no mūsdienu ievērojamākajiem britu komponistiem, kurš daudz raksta tieši koru mūziku. Komponists kopš bērnības bijis cieši saistīts ar britu kormūzikas tradīcijām, pēdējo gadu laikā īpaši aizrāvies ar Baltijas, īpaši Latvijas, kora dziedāšanas tradīciju izpēti. Par savām kormūzikas kompozīcijām vairākkārt saņēmis arī "British Composer Award" balvu un komponista darbus atskaņo daudzi pasaules profesionālie kori.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas