Rīgā uzstāsies amerikāņu džeza vokāliste Čaina Mosesa


Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace", 5. aprīlī koncertu sniegs amerikāņu džeza vokāliste Čaina Mosesa (China Moses), informē festivāla "Rīgas ritmi" reklāmas projektu vadītāja Lelde Zaķe.


Mosesa ir Francijā rezidējoša amerikāņu dziedātāja, slavenās džeza mūziķes "Dee Dee Bridgewater" meita, kas mūzikai pievērsusies agri un jau 16 gadu vecumā laidusi klajā savu pirmo soloalbumu. Savu neparasto vārdu ieguvusi, pateicoties tēvam, producentam un režisoram Gilbertam Mosesam. Viņš, ieraugot jaundzimušo, bez jebkādiem paskaidrojumiem nolēmis, ka meitu sauks tieši šādi. Pati mūziķe tagad atzīst, ka nespēj iedomāties citu, labāku skatuves vārdu par šo.


Muzikālās karjeras laikā kopumā izdevusi jau piecus soloalbumus un piedalījusies vairāk nekā 20 citu mūziķu ierakstos. Jaunākais Mosesas ieraksts ir klasiskās džeza noskaņās ieturētais albums "Crazy Blues", kas tapis kopā ar franču pianistu Rafaelu Lemonjē. Albumā apkopotas meistarīgas versijas par viņas mūzikas elku - džeza, blūza un soula klasiķu Dīnas Vašingtones, Helēnas Hjūmas, Ninas Simonas, Dženisas Džoplinas un citu darbiem. Albums ierindojies 7.vietā izdevuma "Sunday Times" labāko 2013.gada albumu "Top 100".


Paralēli muzikālajai karjerai mūziķe darbojas arī kā televīzijas un radio raidījumu vadītāja Francijā. Kopš 2011.gada viņa vada franču radio džeza programmu "Made in China", kā arī ir nodibinājusi savu producentu kompāniju ar tādu pašu nosaukumu.


Aprīļa pirmajās dienās Mosesa viesosies Rīgā, lai piedalītos starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2014" žūrijas darbā, bet viņas uzstāšanās klausītājiem gaidāma 5.aprīlī plkst.19.


 


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas