Rīgā uzstāsies leģendārā īru ģimenes grupa Clannad


2011. gada nogalē Rīgā ar programmu Irish Cristmas uzstājās ķeltu mūzikas pirmā lēdija Moija Brenana /Moya Brennan/. Tagad viņa atgriežas Rīgā, lai 2013. gada 2. februārī kopā ar leģendāro grupu Clannad uzstātos Kongresu namā.


Tulkojumā no ķeltu valodas Clannad nozīmē “ģimene” un grupas dalībniekus patiesi saista tuva radniecība – tās centrā jau kopš 1970. gadu sākuma ir Moija Brenana, kuras balsi Bono savulaik atzinis „par vienu viena no brīnišķākajām, ko dzirdējusi cilvēka auss”. Grupas sastāvā ir arī divi Moijas brāļi un vēl divi tuvi radinieki. 80. gadu sākumā tajā darbojusies arī pati slavenākā Brenanu ģimenes atvase – Moijas māsa, ko pasaule pazīst ar vārdu Enya.


Clannad repertuārs sastāv no smalki atmosfēriskām tradicionālajā īru mūzikā balstītām balādēm, kurās neaizmirstamas vokālās harmonijas un maigas arfas skaņas savijušās ar vieglām džeza, new age un pop un pasaules mūzikas ietekmēm. Smalko noskaņu dēļ viņu mūzika bieži izmantota kino un arī par starptautisko slavu Clannad var pateikties kino – 1982. gadā viņu skaņdarbs „Theme form Harry’s Game”, kas sacerēts īru TV seriālam, iekļuva britu Top 5, un tā joprojām ir vienīgā tikai gēlu valodā skanošā dziesma, kas jebkad iekļuvusi britu topā! Starptautiskajai atpazīstamībai palīdzēja arī fakts, ka to savu koncertu ievadā un noslēgumā vairākās pasaules turnejās atskaņoja U2 (80. gadu vidū Clannad arī ieskaņo duetu ar Bono „In a Lifetime”).


Savukārt Latvijā daudzi Clannad skanējumu iepazina TV seriālā par Robinu Hudu, kurš vairākkārt demonstrēts mūsu TV; Seriāla Robin of Sherwood mūzika izdota Clannad albumā Legend un izpelnījusies EMMY balvu. 1999. gadā Clannad piedēvētā īru nacionālā zīmola statusu nostiprina Grammy balva, kas kategorijā labākais “New Age” album piešķirta viņu diskam Landmarks. Pāris gadu vēlāk Grammy nomināciju izpelnās arī Moijas Brenanas solo albums Whisper to a Wild Water.


Grupas jaunākais albums Nádúr (Daba - īru val.) iznāca 2013. gada septembrī un tas ir viņu pirmais studijas darbs pēc Grammy laureāta Landmarks, ko joprojām uzskata par vienu no visu laiku slavenākajiem īru mūzikas ierakstiem.


Biļetes nopērkamas www.bilesuparadize.lv, kā arī "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās visā Latvijā.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas