Notiks Rīgas starptautiskais jauno pianistu konkurss


Jau otro gadu oktobra pēdējā nedēļā, rudens brīvdienās, Rīgas kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” telpās notiks Rīgas starptautiskais jauno pianistu konkurss. Tas Latvijā ir pirmais konkurss, kas atbilst īpašam standartam un pretendē uzņemšanai prestižajā Eiropas starptautisko mūziķu konkursu organizācijā EMCY.


Rīgas un Latvijas novadu jaunajiem pianistiem un mūzikas skolotājiem pievienosies talanti no Igaunijas un Lietuvas, Somijas, Polijas, Krievijas, Maķedonijas un Vjetnamas. Forumā tiks parādītas mūziķu prasmes un atklāti talanti, bet mūzikas pedagogi varēs iepazīties ar kolēģiem un dalītiespieredzē.


Konkursa žūrijas seši ievērojami pianisti pārstāvēs 5 valstis, žūrijas prezidente ir starptautiski aktīvi koncertējošā Latvijas māksliniece Arta Arnicāne. Šogad II Rīgas starptautiskajā jauno pianistu konkursā meistarklasi sniegs viens žūrijas ekspertiem, bet diskusijās piedalīsies 2 organizācijas EMCY pārstāvji Viceprezidenta Justas Dvarionas un turpmāk prezidējošās Sophie Duhnkrack personās.


29. oktobrī plkst. 14.00 ar spēli klavierēm četrrocīgi un solo forumu atklās vispārizglītojošo skolu audzēkņi. Uzstāsies 3 visjaunākie dalībnieki un mūzikas skolu klavieru ansambļi. No plkst.17.00 būs iespēja baudīt Senioru grupas 14 pianistu pirmās kārtas uzstāšanos.


30. oktobrī no plkst. 9.30 priekšnesumus sniegs 33 Junioru grupu dalībnieki, bet konkursa otrā kārta Senioru grupas finālistiem sāksies plkst. 15.00. Neliels muzikāls starpbrīdis pirms konkursa rezultātu paziņošanas ļaus baudīt klavieru kvinteta skanējumu. Latvijas Nacionālās operas stīgu kvartets ar Noru Lūsi pie klavierēm atskaņos Jēkaba Graubiņa folkloras impresiju „Sudraba vakars”.


Ikviens interesents tiek laipni aicināts izbaudīt jauno pianistu sniegumu, iegrimt klasiskās mūzikas plašumos un tvert brīnišķīgās Steinway flīģeļa skaņas. Foruma koncertos ieeja ir bez maksas.


Konkursu atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas kultūras un tautas mākslas centrs „Mazā ģilde”, kompānijas „Eiroeksperts grupa”, „Interbaltija”, „VCG ekspertu grupa”, „Biznesa konsultantu grupa”, SIA „Ekosaule”, „Musica Baltica”, saloni „Viss” un „ZAZA Couture”, frizētavu tīkls „Brigita” un interneta vietņu uzturēšanas uzņēmums „Anazana”.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas