Rīgā uzstāsies vokālie brīnumdari “Naturally 7”


Pirmo reizi festivālā "Rīgas Ritmi 2013" 27. aprīlī Kongresu namā uzstāsies vokālā a cappella grupa "Naturally 7" no ASV, informēja festivāla pārstāve Lelde Zaķe.


"Naturally 7" ir grupa, kuras skanējumā apvienota gan harmoniska dziedāšana, gan bītbokss, gan apbrīnojami precīza mūzikas instrumentu imitācija. Viņu balsis aptver un virtuozi atveido visdažādāko mūzikas instrumentu spektru – sākot ar muzikāli neaizstājamo trompeti un beidzot ar pilnu bungu komplektu. Šo tehniku viņi paši sauc par "vokālo spēli" (vocal play ) – tā ir māksla radīt instrumentālu mūziku ar balss palīdzību. Šie septiņi "balss instrumenti" ir spēruši ievērojamu soli bītboksa attīstībā un izveidojuši paši savu mazo orķestri.


"Naturally 7" sastāvā ir Roger Thomas (grupas vadītājs, aranžētājs, pirmais baritons, reps), Warren Thomas (perkusijas, ģitāra, klarnete, trešais tenors), Rod Eldridge (pirmais tenors, skrečings, trompete), Napoleon (Polo) Cummings (ceturtais tenors, ģitāra), Dwight Stewart (otrais baritons, vokāls, trompete), Garfield Buckley (otrais tenors, mutes harmonikas) un "Hops" Hutton (bass).


Noteicošais brīdis grupas dzīvē pienāca 2007. gada rudenī, kad, pakāpeniski gūstot panākumus Eiropā, "Naturally 7" pēkšņi tika ierauti notikumu virpulī, kas pavēra tiem ceļu uz pasaules mēroga skatuvēm, sniedzot koncertus miljoniem skatītāju. Būdami īpašie viesi slavenā dziedātāja Michael Bublé turnejā, "Naturally 7" tika sagaidīti ar skaļām ovācijām ne tikai Eiropā un Apvienotajā Karalistē, bet arī Kanādā, Austrālijā un Savienotajās Valstīs.


Turpmāk grupas panākumi bira kā no pārpilnības raga – uzstāšanās pārpildītajā Londonas klubā "Pigalle", kur vienuviet bija sastopamas tādas slavenas personības kā grupas "Coldplay" līderis Kriss Mārtins un leģendārais mūziķis, producents Braiens Īno, sekoja darbs ierakstu studijā pie Coldpay un Īno. Pēc viesošanās Anglijā grupa devās uz Kaliforniju, kur uzstājās prestižajā TED (Technology, Entertainment, Design) konferencē, atstājot uz publiku pozitīvu iespaidu.


Pastāvēšanas laikā grupa ir ierakstījusi vairākus albumus – "Non Fiction" (2000), "What Is It" (2003), "Christmas …It’s A Love Story" (2004) and "Ready II Fly" (2006). Pēdējais CD ir būtisks ar to, ka tajā atrodama dziesma, kas kļuvusi par vienu no skatītākajiem klipiem YouTube mājaslapā. Grupas nu jau slavenā uzstāšanās Parīzes metro ar dziesmu "Feel It (In the Air Tonight)" ar vairāk kā 5 miljoniem skatījumu ir kļuvusi par hītu daudzās Eiropas valstīs. Šī dziesma ir ierindojusies Top3 balsojumu virsotnēs Francijā, Beļģijā un Dienvidāfrikā, kā arī – iemantojusi simpātijas Vācijā, Šveicē, Itālijā un Portugālē.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas