Šonedēļ sākas Siguldas Ziemas festivāls


Šajās brīvdienās – 2. martā sāksies Siguldā Ziemas festivāls – vērienīgs pasākums, kas līdz par 9. martam piedāvās daudzveidīgas sporta, mākslas un kultūras aktivitātes, informēja Siguldas pašvaldībā.


Ziemas festivāla laikā, sestdien, 2. martā plkst. 10 Pilsētas trases mazajā kalnā norisināsies Kūku mači – sacensības kalnu slēpošanā bērniem, savukārt plkst. 15 "" snovbordā.


Plkst. 11 Siguldas novada Kultūras centrā norisināsies Radošā darbnīca "Radi masku", bet plkst. 18 varēs izbaudīt koncertu koncertzālē "Baltais Flīģelis" ar Latvijas Nacionālās operas solistes Ingas Šļubovskas (soprāns), Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra solistes Ditas Krenbergas (flauta), Ievas Ošas (klavieres) piedalīšanos.


Svētdien, 3. martā – Pilsētas trasē plkt. 10 notiks "Siguldas kauss” kalnu slēpošanā un nūjošanas aktivitātes, savukārt Laurenču trasē norisināsies "Siguldas kauss" distanču slēpošanā. Matiņa ezerā no plkst. 10 norisināsies Zemledus makšķerēšana.


Svētdienas vakarā, plkst. 17 Siguldas novada Kultūras centrā būs skatāms modernā baleta viencēlienu vakars "Māsa pasaule / Parīzes dziesmas".


Jau ziņots, ka festivāla laikā Siguldā notiks vairāki pasākumi – izstādes, sporta sacensības, radošās darbnīcas, koncerti, izrādes un citi īpaši notikumi. Festivāla kulminācija būs 9. martā, kad notiks atraktīvais pasākums "Ledus trašu zvaigznes un karaļi", kurā Siguldas Kamaniņu un bobsleja trasē būs iespēja vērot kamaniņu, bobsleja un skeletona braucēju paraugdemonstrējumus, īpašu čempionātu nobraucienos ar lāpstām un pannām, kā arī krāšņais ziemas karnevāls viesnīcas "Sigulda" laukumā, kurā pasaules karnevālu tradīcijas mijiedarbosies ar latviešu maskošanās tradīcijām. Apjomīgais Ziemas festivāla pasākumu cikls izskanēs 9. martā plkst. 20 ar mūsdienu tautas mūzikas apvienības "Elkupe" koncertu Siguldas novada Kultūras centrā.


Ziemas festivāls ir viena no projekta "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014" aktivitātēm, ar ko Sigulda popularizē Siguldas sporta bāzes un kalnu slēpošanas trases, kā lieliskas atpūtas, sporta un brīvā laika pavadīšanas vietas un Siguldu kā Eiropas kultūras un mākslas iepazīšanas vietu.


Foto: Sigulda.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas