Rīgā viesosies džeza fenomens Kurts Elings


Festivāla "Rīgas Ritmi” Ziemas koncertu sērijas ietvaros, 9. decembrī Kongresu namā uzstāsies amerikāņu džeza fenomens Kurts Elings un Latvijas Radio bigbends, informēja festivāla pārstāve Lelde Zaķe.


Kurts Elings – viens no pārsteidzošākajiem jaunās paaudzes džeza vokālistiem, kas, būdams arī dziesmu vārdu autors un komponists, spēj organiski apvienot klasisko tradīciju skanējumu ar neierastiem muzikāliem jaunievedumiem un rast harmonisku dažādu žanru un stilu sintēzi savām kompozīcijām. Viņa balss ir īpatnēja: piesātināts baritons, kas aptver četras oktāvas, izpildījuma meistarība un sniegto emociju dziļums pārsteidz klausītāju. Ritms, struktūra, domas formulējums un kompozīciju dinamika Elinga vokālajā izpildījumā drīzāk atgādina virtuozu džeza mūziķa instrumentālo spēli.


Mākslinieks Rīgā uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu, kas ir atjaunots kolektīvs, kura patrons ir Raimonds Pauls, mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns, diriģents un repetitors Kārlis Vanags, savukārt 9.decembra projekta muzikālais direktors Laurence Hobgood. Kolektīvs darbosies uz projektu principa un bigbendā muzicēs Latvijas talantīgākie mūziķi kā arī viesmākslinieki.


Katrs no Elinga deviņiem albumiem bija nominēts kā minimums vienam Grammy apbalvojumam, savukārt 2010. gadā Kurts Elings ar CD "Dedicated To You" ieguva Grammy balvu nominācijā "Labākais džeza vokālais albums", kas apstiprina drosmīga inovatīvā rakstura un nepārspējamas meistarības apvienojuma augstāko pilotāžu. Nupat džeza māksliniekam iznācis jauns albums "1619 Broadway – The Brill Building Project", kurā Kurts Elings dalās ar sajūtām un atmiņām, kas tam saistās ar Ņujorku un tās radošo atmosfēru. Kā saka pats Elings "Es gribēju radīt to, kas atspoguļotu manu mīlestību pret Ņujorku". Lai arī savu karjeru Elings uzsāka Čikāgā, tomēr kopš 2008. gada viņš kopā ar savu ģimeni dzīvo Manhetenā, pašā Ņujorkas sirdī. "London Telegraph" nodēvēja šo albumu par vienu no svarīgākajiem populāro dziesmu ģeneratoriem Rietumu pasaulē.


Neskaitāmu starptautisku džeza festivālu un koncertu dalībnieks ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Terens Blančards (Terence Blanchard), Deivs Brubeks (Dave Brubeck), Džons Hendriks (Jon Hendricks) u.c. Kurts Elings darbojies kā mūziķis-rezidents tādos slavenos festivālos kā "Singapore Music" un "Monterey Jazz".


Pēdējo 12 gadu laikā Kurts Elings trīspadsmit reizes ir guvis uzvaras kritiķu aptaujās un sešas reizes lasītāju aptaujās "DownBeat", kā arī šajā laika posmā astoņas reizes uzvarējis "JazzTimes" lasītāju aptaujā, astoņas reizes ieguvis titulu "Gada dziedātājs" no "Jazz Journalists Association", 2010. gadā ieguva "Edison/Jazz World" balvu, mākslinieks ieguvis arī "German ECHO Jazz Award" un "Scottish Jazz Award".


"Sākot no 90. gadu vidus, neviens dziedātājs džezā nav bijis tik drosmīgs, dinamisks un interesants, kā Kurts Elings. Ar viņa gaisīgo vokāla lidojumu, viņa aso liriku un mūzikas izjūtu, viņš ir nācis, lai iemiesotu džeza kreatīvo garu." – "The Washington Post".


"Kurts Elings ir spējīgs izmainīt daudzu klausītāju izpratni par džeza dziedājuma būtību un mērķi." – "Chicago Tribune".


Biļetes ir nopērkamas Biļešu serviss kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas