Rīgas 2012.gada balvu arhitektūrā saņem “Rīgas biržas” atjaunotāji


Vakar Pasaules arhitektūras dienā jau septīto reizi tika pasniegta Rīgas gada balva arhitektūrā. 2012.gadā Rīgas arhitektūras balva piešķirta uzņēmumam SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa", arhitektei Liesmai Markovai, arhitektes palīdzei Tatjanai Toropovai un arhitektei Aigai Rozentālei – par "Rīgas biržas" ēkas Doma laukumā 6 atjaunošanu.


"Šī gada Rīgas arhitektūras balvai izvirzītos objektus raksturo ekonomiska, radoša un efektīva pieeja, kas visādā ziņā ir vērtējams pozitīvi, jo pēckrīzes periodā arhitektūrā šie trīs aspekti ir bijuši īpaši nozīmīgi. Savukārt domājot par nākotni, Rīgas arhitektūras gada balvas konkursu organizēsim plašākā mērogā, kandidātu izvēlē un izvērtēšanā daudz aktīvāk iesaistot plašāku sabiedrību, kā arī vairāk akcentējot privāto iniciatīvu un objektus. Objektu izvirzīšana un vērtēšana būs process visa gada garumā," uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.


Vairākas atzinības balvas saņēma objekti, kuri tapuši pēc pašvaldības pasūtījuma. Rīgas Austrumu izpilddirekcija saņēma atzinību par ārtelpas labiekārtošanu pie Daugavas; Pāvula Jurjāna mūzikas skola un Rīgas domes Īpašuma departamentam par kvalitatīvas pilsētvides veidošanu Baložu ielā 24, kur izveidota skolas brīvdabas estrāde; savukārt Rīgas Ukraiņu vidusskola un Rīgas domes Īpašuma departaments – par kvalitatīvas pilsētvides veidošanu, atjaunojot skolas ēku Visvalža ielā 4.


Atzinības rakstus saņēma arī vairāki citi objekti: Rīgas evaņģēliski luteriskās draudzes nams Torņkalna ielā 3/5, uzņēmuma "Krāsu serviss" radošais risinājums angāra pārveidē krāsu veikala un konsultāciju centra vajadzībām Vienības gatvē 93, arhitekta Ingurda Lazdiņa piedāvātais risinājums televīzijas un sakaru retranslācijas torņa projekta īstenošanā Ērgļu ielā.


Pasniedzot apbalvojumus, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko teica: "Šā gada arhitektūras dienu devīze ir "Arhitekti pārveido pilsētas". Arhitekta profesijai piemīt šī īpašā misija, un no viņu darba un talanta lielā mērā atkarīgs, kāda izskatīsies nākotnes Rīga, kā tajā sadzīvos gadsimtu vērtības un novatoriski, moderni risinājumi, cik ērti jutīsies rīdzinieki. Tāpēc gribu novēlēt, lai savā darbībā ikviens arhitekts šo piedāvāto devīzi tomēr vēl turpinātu aiz komata – "Arhitekti pārveido pilsētas, bet dara to saudzīgi, ar cieņu un atbildību".


Rīgas 2012. gada balvai arhitektūrā šogad tika izvirzīti 17 objekti. Balvas ekspertu komisiju veido Rīgas pilsētas arhitekta biroja speciālisti un pieaicinātie eksperti, kuru vidū bija gan arhitekti, gan būvinženieri, gan ilgtspējīgas būvniecības speciālisti. Rīgas gada balva arhitektūrā tiek piešķirta kopš 2005. gada.


Foto: Publcitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas