Rīgas biržā būs skatāms krievu mākslas “Sudraba laikmets”


No 2. novembra mākslas muzeja "Rīgas Birža" Lielajā izstāžu zālē (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izstāde "Sudraba laikmets. Krievu māksla no Baltijas valstu kolekcijām. 1890–1930".


Izstāde "Sudraba laikmets" atspoguļo īsu, bet spilgtu krievu mākslas uzplaukuma periodu, ko nosacīti dēvē par sudraba laikmetu. Šo laiku raksturo jauna pasaules uztvere un mākslinieciskā domāšana, visu kultūras jomu strauja attīstība, dažādu stilistisku tendenču līdzās pastāvēšana, daudzu mākslinieku apvienību ("Mir iskusstva", "Bubnovij vaļet", "Golubaja roza", "Sojuz russkih hudožņikov", "Sojuz molodjoži" u.c.) aktīva darbība.


19. un 20. gadsimta mijas mākslas ainu Krievijā veidoja impresionisms, simbolisms un jūgendstils, bet 1910. gados priekšplānā izvirzījās tādas avangarda mākslas parādības kā primitīvisms, abstrakcionisms, futūrisms un citi virzieni.


Igaunijas Mākslas muzeja un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja sadarbības projekts tiek īstenots trijās Baltijas valstīs – Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.


Projektā piedalās Igaunijas un Tartu Mākslas muzeji,M.K. Čurļoņa Nacionālais, Lietuvas Mākslas, Lietuvas Teātra, mūzikas un kino muzeji, kā arī Latvijas Nacionālais mākslas un Rakstniecības un mūzikas muzeji.


Labākie mākslas darbi no vairākām Baltijas valstu muzeju kolekcijām apvienoti vienotā kolekcijā, tomēr katrā izstādes norises vietā tiek veidota nedaudz atšķirīga koncepcija. Pirmā izstāde ar nosaukumu "Nezināmie meistardarbi" no šī gada marta līdz augustam notika Tallinā, Igaunijas Mākslas muzejā KUMU un Kadriorgas mākslas muzejā, savukārt pēc izstādes Rīgā spožā krievu mākslas izlase aizceļos uz Viļņu.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas