Madaras Dišleres filmu “Dzejolis” rādīs Eiropas filmu festivālā


Jaunās režisores Madaras Dišleres filma Dzejolis, kas šogad ieguva galveno balvu festivālā Rojal, atlasīta konkursa programmai New Baltic Cinema festivāla Scanorama ietvaros.


Scanorama ir Eiropas filmu festivāls, kas katru novembri notiek lielākajās Lietuvas pilsētās, divdesmit dienu garumā piecos kinoteātros izrādot vairāk nekā simt filmu; to atlases kritēriji ir profesionalitāte, inovatīva forma, idejas un radošais gars. Scanorama ir viens no lielākajiem Lietuvas kultūras dzīves notikumiem rudenī, šogad festivāls notiek no 8. līdz 25.novembrim Viļņā, Kauņā, Klaipēdā un Šauļos.


Filma stāsta par dzejnieces Austras Skujiņas dzīvi īsi pirms viņas nāves. Strādādama Zemkopības ministrijā, viņa visu savu brīvo laiku pavada Tautas nama kafejnīcā, kas tobrīd ir tikšanās vieta Rīgas jaunajiem „bulvāru un kafejnīcu filosofiem”, kuri kala grandiozus dzejas, dzīves un pasaules pārveides plānus. Nejaušā tikšanās ar policistu Saltupu viņas dzīvē paver virkni negaidītu notikumu. Jaunajai dzejniecei ir jāizvēlas - padoties policista šantāžai vai arī riskēt, viņu nododot. Šo notikumu laikā Austra Skujiņa uzraksta savu pēdējo dzejoli, kas tiek publicēts īsi pirms viņas pāragrās nāves.


Madara Dišlere ir viena no jauno režisoru kursa studentiem, kuri šogad absolvējuši Latvijas Kultūras akadēmiju, bet ar kino saistīta jau kopš piecu gadu vecuma - pirms vairāk nekā 20 gadiem Madara tēloja mazo Emīla māšeli Idu režisora Vara Braslas leģendārajā filmā Emīla nedarbi (1985).


Filmas veidošanā sadarbojusies studija Tasse Film un Latvijas Kultūras akadēmija, finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Filmu veidojuši režisore Madara Dišlere, operators Jānis Reinfelds, producente Aija Bērziņa.


Foto: Publicitātes


 


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas