Rīgas Cirkā jauna programma “Divas stundas cirka pasaulē”


Ar 31.janvāri Rīgas Cirkā sākusies jauna programma - “Divas stundas cirka pasaulē”, informēja Rīgas Cirka pārstāve Agita Pudule.


Programmā Rīgas Cirka skatītājiem būs iespēja vērot Lielā Maskavas cirka mākslinieku - Jurija un Natālijas Aleksandrova priekšnesumu ar brūnajiem lāčiem. Cirka numurs ir veidots Čārlija Čaplima melnbalto filmu stilā. Abi mākslinieki ir lieliski dzīvnieku dresētāji, kas spējuši milzu lāčiem iemācīt unikālus trikus, atklājot to intelektuālās spējas ne tikai risināt matemātiskus piemēros, bet arī atrast bumbiņas ceļu cauri labirintam. Stilizēta mūzika, kostīmi un lieliskais mākslinieku tēlojums priekšnesumam piešķirs neatkārtojamu veco kino filmu burvību. Aleksandrovu dinastijas turpinātāji – Viktorija, Oļegs un Aleksandrs – Rīgas Cirka manēžā uzbirs skaists stāsts par mīlestību „Adagio” uz šteintrapeces. Unikālas triku kombinācijas, degošas sveces greznos svečturos, garīgums un mākslinieku plastiskās kustības kopā rada neatkārtojamu romantisku gaisotni gan manēžā, gan augstu zem kupola, kur pārmaiņus un kopā lido Viktorija un Oļegs Aleksandrovi. Jaunā māksliniece programmā uzstāsies ar savu jaunāko priekšnesumu - “Velofigūriste ar dresētiem sunīšiem” ko pavisam nesen pārņēmusi no Krievijas nopelniem bagātās mākslinieces Marinas Papazovas – Lopiado.


„Manuprāt programma ir koša un daudzveidīga. Visi mākslinieki ir lieliski savas jomas profesionāļi. Divu stundu garumā mēs skatītājiem piedāvāsim ielūkoties aizraujošajā cirka pasaulē,” pastāstīja Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska.


Programmā uzstāsies arī nupat Rīgas Cirkā notikušā Starptautiskā cirka festivāla “Zelta Kārlis 2014” Zelta balvas ieguvēji – akrobātu grupa “Full Twist” no Ukrainas – kas izpildīs sarežģītu, neiedomājamā ātrumā izpildītu lēcienu, kūleņu, galvu reibinošu piruešu kombinācijas uz atsperceliņa. Nervu kutinošus trikus uz sešu metru augstumā nostieptas troses izpildīs pārgalvīgais Ladislavs Kaisers no Čehijas. Rekorda līmeņa trikus žonglējot līdz pat deviņām bumbiņām atsitienā demonstrēs atraktīvai Erkinbeks Saralaevs no Krievijas, savukārt apbrīnojamu plastiskumu un emocionālu deju Rīgas Cirka kupola augstumos demonstrēs apburošā pēterburdziete Jeļizaveta Rezņičenko. Skatītājus izklaidēs klauns “KNOK”no Vācijas.


Programmas “Divas stundas cirka pasaulē” izrādes Rīgas Cirkā skatāmas līdz 16.martam. Sīkāka informācija par programmu un tās māksliniekiem atrodama www.cirks.lv.


Biļetes pieejamas Rīgas Cirka un Biļešu Serviss biļešu kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas