Rīgas Cirka māksliniekiem bronzas godalgas Almatas starptautiskajā cirka festivālā


17. septembra vakarā, Latvijā atgriezās Rīgas Cirka mākslinieki Kristaps Pavlovs un Ina Sopova, kuri pārstāvēja valsti pirmajā Almatas starptautiskajā cirka festivālā Kazahstānā. Festivālā Ina Sopova uzstājās ar priekšnesumu – antipods "Cirka spoks", savukārt Kristaps Pavlovs uzstājās ar numuru "Oriģinālžonglieris". Žūrijas locekļi abu mākslinieku priekšnesumus novērtēja atzinīgi un festivāla galā izrādē piešķīra godpilnās bronzas godalgas.


"Festivāls bija rīkots ar lielu vērienu. Organizatori bija padomājuši gan par patiesi prominentu starptautisku žūriju, kas sastāvēja no cirka mākslas profesionāļiem, gan rūpīgi atlasījuši dalībniekus. Man prieks par Rīgas Cirka mākslinieku sasniegumiem, viņi sevi parādīja no labākās puses. Bronzas godalgas ir ļoti labs sasniegums ar ko lepoties," pastāstīja Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska.


Festivālā piedalījās dalībnieki no Vjetnamas, Baltkrievijas, Krievijas, Kazahstānas, Francijas, Vācijas, Uzbekistānas, ASV, Itālijas un Spānijas. Festivāla idejas autors, Almatas cirka direktors un nopelniem bagātais kultūras darbinieks Murads Muturganovs cer, ka šāda līmeņa festivāls kļūs par neatņemamu Almatas pilsētas kultūras dzīves sastāvdaļu un tiks organizēts arī turpmāk.


Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska, festivālā piedalījās kā goda viesis no Latvijas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas