Rīgas Cirkā norisināsies starptautisks festivāls “Brīnumu pilna pasaule”


Jau piecas reizes vasaras vidū Rīgas Cirkā norisinājies starptautiskais bērnu un jaunatnes cirka festivāls “Brīnumu pilna pasaule”. Šovasar – vasaras festivāla “Brīnumu pilna pasaule” jubilejas izrāde.


Festivāla jubilejas izrāde, kas 17. augustā plkst. 17:00 notiks Rīgas Cirkā, bet 18. augustā plkst. 17:00 – Daugavpils Kultūras un sporta pilī aicina visus jaunā cirka cienītājus.


Katrs festivāls atnes savs pārsteigumus. Dažādu valstu, dažādu cirka skolu un studiju jaunieši savdabīgā sacensībā, demonstrējot savas neparastās,individualās prasmes, noskaidro, kurš labākais un veiklākais. Katrs festivāls dāvā skatītājam savus uzvarētājus – bronzas, sudraba, zelta un Grand Prix laureātus. Visbiežāk jaunatnes cirka festivālu atklātie talanti, ar iedvesmu turpina cirka mākslas ceļu, pilnveidojas, piedalās izrādēs, cīnās aizvien augstākos un prestižākos konkursos.


Šīs vasaras “Brīnumu pilna pasaule” piedāvās Latvijas cirka cienītājiem iespēju tikties ar iepriekšējo gadu laureātiem: divkārtējā “Brīnumu” festivāla Zelta laureāte gaisa vingrotāja un akrobāte-ekvilibriste Jelizaveta Rezničenko, Sanktpēterburgas meitene, kura pērn jau startēja arī Europian Youth Circus festivālā Vīsbādenē; Diāna Ņikuļičeva – pagājušā gada Grand Prix ieguvēja – daugavpiliete, kas virtuozi žonglē ar diabolo spolēm, patreiz ir viena no pirmajām atjaunotās neatkarīgās Latvijas jauniete, kas cirka mākslu apgūst profesionāli, studējot kultūras institūtā Ukrainā; Rīgas Cirka studijas “Cirka zvaigžņu fabrika” jaunie mākslinieki Vadims Lukjančuks un Nadežda Levit – pēdējo divu gadu laikā visos starptrautiskos festivālos Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Krievijā,Ukrainā iegūst godalgotas vietas akrobātu-hulahupu žanrā; Sanktpēterburgas jauniešu cirks “Rovestnik-Juntal”, kam pieder viena no vislielākajām Krievijā godalgu kolekcijām, ko kolektīvs ir sakrājis dažādos festivālos Krievijā, Lietuvā, Spānijā, Zviedrijā, Amerikā, Ukrainā, Latvijā.


Festivāla mērķis ir attīstīt labas cirka tradīcijas, sekmēt jauno mākslinieku pieredzes apmaiņu un veselīgas konkurences ietekmē celt profesionālo līmeni, kā arī veidot labus savstarpējos sakarus starp Latviju un citām pasaules valstīm.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas