Rīgas ”Dinamo” šovakar cīņa ar Minskas ”Dinamo”Šovakar Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas ''Dinamo'' aizvadīs otro spēli savu skatītāju priekšā, tiekoties ar Minskas ''Dinamo''.

Mūsējie spēlēja pirmdien un guva pirmo uzvaru sezonā, kamēr minskiešiem atpūta ilgusi par dienu ilgāk. Kurai komandai kalendārs būs izrādījies labvēlīgāks? Atbildi meklējiet pulksten 19:30, spēles tiešraide LTV7 ekrānos.

Aizvadot pirmo spēli savā laukumā, Rīgas ''Dinamo'' pirmdien beidzot tika pie uzvaras un trīs punktiem. Pateicoties izcilam Miķeļa Rēdliha sniegumam, ar 5:3 izdevās pārspēt bijušo treneri Juliusu Šupleru un Maskavas CSKA. Viesu rindās veiksmīgākais bija cits bijušais rīdzinieks - slovāku uzbrucējs Tomāšs Surovijs -, kurš guva divus vārtus un asistēja partnerim. Tomēr arī šāda performance viņu nepadarīja par galveno mača spīdekli - jaunākais no brāļiem Rēdlihiem veidoja momentus citiem, izcēlās pats un spēlē finišēja ar 1+3.

''Lai tā nospēlētu, bez veiksmes neiztikt. Šodien tā bija mūsu komandas pusē,'' pēc mača atzina M. Rēdlihs. Tieši 27 gadus vecā Rīgas ''Dinamo'' uzbrukuma līdera vārtu guvums pret Mitišču ''Atlant'' atzīts par pagājušās nedēļas skaistāko visā līgā. Miķelis ar trīs spēlēs sakrātajiem sešiem (2+4) punktiem šobrīd atrodas līgas rezultatīvāko spēlētāju galvgalī, tiesa, dalot sasniegumu ar vēl četriem uzbrucējiem.

Šobrīd Rīgas ''Dinamo'' otrs rezultatīvākais spēlētājs ir pieredzējušais zviedru centra uzbrucējs Fredriks Varjs, kuram 1+2. Šie abi hokejisti visos trīs mačos spēlējuši ''Dinamo'' pirmajā uzbrucēju virknējumā, kurā pirmssezonas pārbaudes mačos darbojās Aleksandrs Ņiživijs, kurš tagad ārstēja savainojumu. Tomēr paredzams, ka šovakar Saša beidzot būs redzams laukumā. Savukārt cits zviedru uzbrucējs Bjerns Melīns, kurš pirms spēles ar CSKA tika nosēdināts rezervē, visticamāk, arī šovakar spēli vēros no tribīnēm.

Šovakar rīdziniekiem pretī stāsies Minskas ''Dinamo'', kas līdzšinējās četrās spēlēs guvusi divas uzvaras. ''Pirms izbraukuma tūres prognozes neizdarīšu. Negribu teikt, piemēram, ka Rīgas komanda ir par kādu vājāka. Zinu, ka tā spēlē līdzīgā manierē kā mēs: laba spēle aizsardzībā un pretuzbrukumi. Divas reizes tikāmies sagatavošanās ciklā, tāpēc zinām, ko sagaidīt,'' sacījis Minskas ''Dinamo'' galvenais treneris Mareks Sikora.

Tāpat viņš atzinis, ka jau no pirmā izbraukuma mača jācenšas uzlabot statistika vairākumā. Tā pagaidām minskiešiem ir pagalam briesmīga - nav realizēts neviens no 24 mēģinājumiem. Mūsējie pagaidām bijuši pārlieku ražīgi noraidījumu pelnīšanā (tas gan skaidrojams ar aizsarga Kristapa Sotnieka 5+20; viņam šodien pēdējā spēle, kura jāizlaiž diskvalifikācijas dēļ), tādēļ Minskas ''Dinamo'' iespējas noteikti būs. Tieši mazākums pret CSKA sagādāja lielākās galvassāpes - vispirms nevajadzīgi aktīvs bija Oskars Cibuļskis, pēcāk ripu neveiksmīgi no zonas centās izmest cits aizsargs Arvīds Reķis. Abos gadījumos bija jāsamaksā ar vārtu zaudējumu.

Sikora atklājis, ka pret Rīgas ''Dinamo'' vārtos būs Kevins Lalands. Tieši viņš pagaidām uzskatāms par Minskas kluba pirmo numuru, lai gan statistika nedaudz labākos toņos iezīmējusies baltkrievu veterānam Andrejam Mezinam. Savukārt par Rīgas ''Dinamo'' galvenā trenera soma Pekas Rautakallio nodomiem pagaidām nekas nav zināms. Iepriekšējā spēlē sevi no labākās puses apliecināt atkal spēja Kriss Holts, taču agri vai vēlu viņu tomēr nāksies atpūtināt. Pagaidām uz rezervistu soliņa pacietīgi gaida 24 gadus vecais latvietis Māris Jučers.

Atbildi uz šo, tāpat uz citiem jautājumiem meklējiet 19:30, kad paredzēts ripas iemetiens laukuma centrā. Spēles tiešraide būs pieejama LTV7 ekrānos.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas