Rīgas festivāla atklāšanas koncertā skanēs Vaska un Perta mūzika


„Latvijas Koncertu” organizētā Rīgas festivāla atklāšanas koncertā 2. jūnijā Rīgas Domā skanēs divu mūsdienu gara milžu – latvieša Pētera Vaska un igauņa Arvo Perta – kompozīcijas ar nosaukumu Credo (“Ticu”) Valsts akadēmiskā kora „Latvija” un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā. Pie diriģenta pults būs pasaulē pazīstamais un pieprasītais igauņu diriģents Tenu Kaljuste.

Vasks un Perts ir draugi dzīvē un domubiedri daiļradē – viņus vieno līdzīgs pasaules uzskats, kā arī vēlme ar mūziku stāstīt par mūsdienu pasaules dramatiskajām nepilnībām un vienlaikus stiprināt klausītāja ticību garīgo vērtību triumfam pār ikdienišķo un materiālo.

Pētera Vaska skaņdarbs Credo orķestrim sacerēts 2009. gada pavasarī. Pēdējās korektūras partitūrā komponists pierakstījis Ziemassvētku laikā.

Arvo Perta Credo komponēts klavierēm, korim un orķestrim 1968. gadā – laikā, kad komponists vēl dzīvoja dzimtajā Igaunijā.

Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Tenu Kaljuste kopā muzicēs pirmoreiz. Koris “Latvija” ir pastāvīgs un pieredzējis Arvo Perta darbu interprets, ko pats komponists labprāt aicina uz dažādiem pasaules festivāliem un vērtē ļoti augstu. Tenu Kaljuste ir Arvo Perta mūzikas pastāvīgs pavadonis – daudzu meistara opusu pasaules pirmatskaņotājs.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas