Kalnciema kvartāls un Latvijas Mākslas akadēmija vienojas par sadarbību Rīga 2014 ietvaros

Gatavojoties 2014. gadam, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Kalnciema kvartāls un Latvijas Mākslas akadēmija vienojas par sadarbību kopīgu projektu īstenošanā visa gada garumā.


Sadarbības ietvaros iecerēts rīkot vērienīgu notikumu sēriju vienā no Rīgas nozīmīgākajām kustības asīm – posmā no Kalnciema ielas Pārdaugavā līdz Valdemāra ielai pilsētas centra pusē –, kas savieno Starptautisko lidostu „Rīga” ar vecpilsētu un Rīgas bulvāru loku.


Kalnciema kvartāla un Mākslas akadēmijas vienošanās paredz intensīvu darbu pie kopīgas programmas detalizētas izstrādes, kas aptvertu plašu aktivitāšu un partneru loku. Programmas vīzijā liela uzmanība pievērsta pilsētvides kvalitātes uzlabošanai un nozīmīga vēsturiskā mantojuma, jo īpaši koka arhitektūras, saglabāšanai un attīstīšanai. Abu pušu kopīgos mērķus iecerēts panākt, izmantojot mērķtiecīgi virzītas mākslinieciski augstvērtīgas un sabiedrībai saistošas aktivitātes – no gudras vides un dizaina stratēģijas pielietojuma vides kvalitātes uzlabošanai līdz māksliniecisko jaunradi stimulējošai pasaules līmeņa kultūras programmai, kas aptvers izstādes, dizaina un audiovizuālās mākslas projektus, koncertus, radošās darbnīcas un citas norises.


Sadarbības virzītāji – Kalnciema kvartāla saimnieki Kārlis un Mārtiņš Dambergi un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs – paredz, ka pasākumu programmā būs iespējams iesaistīt arī citas uz Kalnciema ielas un Valdemāra ielas ass mītošās institūcijas. Līdzās Mākslas akadēmijai un jau aktīvajam un plašu atpazīstamību iemantojušajam Kalnciema kvartālam iecerēts uzrunāt tādas institūcijas kā Latvijas Banka, Rīgas Pasažieru osta, Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Aizsardzības ministrija, Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un citas.


Latvijas Mākslas akadēmiju un Kalnciema kvartālu vieno jau vairāki kopīgi īstenoti projekti ar Mākslas akadēmijas studentu iesaisti. Uzsākot darbu pie Rīga 2014 pasākumiem, Kalnciema kvartāla un Mākslas akadēmijas pārstāvji plāno būtiski paplašināt sadarbību, iesaistot tajā gan Mākslas akadēmijas pasniedzējus un visu apakšnozaru studentus, gan citas dažādās nozarēs strādājošas organizācijas.


Kalnciema kvartāls ir unikāla Rīgas 19. gadsimta koka arhitektūras mantojuma daļa Kalnciema un Melnsila ielu krustojumā. Kopš renovācijas tajā norit daudzveidīgi, pilsētas iedzīvotāju un viesu plaši apmeklēti pasākumi – klasiskās un populārās mūzikas koncerti, izstādes, amatnieku un lauksaimnieku tirgi, padarot šo vietu par nozīmīgu Rīgas sabiedriskās dzīves centru.


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas