“Rīgas Festivālā” skanēs koncertprogramma “Astors Pjacolla un Riharda Zaļupes jaundarbs”


VSIA “Latvijas Koncerti” organizētā “Rīgas Festivāla” koncertprogramma “Astors Pjacolla un Riharda Zaļupes jaundarbs” aicina uz Mazo ģildi, kur 7. jūnija vakarā muzicēs panākumiem bagāti mūziķi – saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentālisti - Reinis Tomiņš un Guntars Freibergs. Pasaules pirmatskaņojumu koncertā piedzīvos sitaminstrumentu spēles lietpratēja Riharda Zaļupes jaundarbs “KOSHI”. Līdzās tam būs klausāma tango karaļa Astora Pjacolla kaislību cauraustā mūzika, franču vecmeistara Kloda Pikoro muzikālie kontrasti, Gabrielas Ortisas dzimtās Meksikas ritmi un japāņu autora Akira Jujama mūzika.


“Rīgas festivāla” trešā koncerta lielā intriga ir Riharda Zaļupes jaundarbs “KOSHI” jeb īpaši Guntaram Freibergam rakstītās variācijas apskaņotai marimbai, kurām veltīta visa programmas pirmā daļa! Ar plašu pieredzi daudzveidīgos žanros un iespaidīgu radošo katalogu, kurā līdzās simfonijām un izvērstiem vokālinstrumentāliem opusiem ir kordarbi un kameriskas lappuses, kā arī mūzika tādām filmām kā “Nameja gredzens” un “Tizlenes” un seriālam “Nebaidies ne no kā”, Zaļupe pazīstams arīdzan kā sitaminstrumentu spēles lietpratējs, kamdēļ viņa kolēģim, nupat par izcilu sniegumu gada garumā Lielo mūzikas balvu saņēmušajam Freibergam, veltītais skaņdarbs ir īpaši gaidīts notikums! Ar pieminēto balvu lepoties var arīdzan saksofonists Aigars Raumanis, kurš programmas otrajā daļā Mazajā ģildē saspēlēsies ar vienu no spilgtākajiem jaunās paaudzes latviešu mūziķiem – sitaminstrumentālistu Reini Tomiņu. Šis saskanīgais duets 7. jūnija koncertu kuplinās ar dažnedažādās pasaules malās sakņotu mūziku – Gabriela Ortisa savā “Estudio Tongolele” koķetē ar dzimtās Meksikas ritmiem, kamēr japānis Akira Jujama Divertismentā rotaļājas ar daudzveidīgajām marimbas toņkrāsām, franču vecmeistars Klods Pikoro Triptihā šarmanti spēlējas ar kontrastiem, bet tango karalis, pasaulslavenais argentīnietis Astors Pjacolla, saviļņo ar savu smeldzes un kaislību caurausto skaņumākslu.

“Rīgas Festivāla” ietvaros būs dzirdami dažādi koncerti:

“Rīgas Festivāls” tiks atklāts ar spožu un neatkārojamu koncertu 26.maijā Lielajā ģildē, kur uz vienas skatuves satiksies viens no Eiropas ievērojamākajiem kamerorķestriem “Kremerata Baltica” un klaviermūzikas pasaules sensācija - pianists, francūzis Likā Debargs. Kamerorķestris “Kremerata Baltica” ir koncertējis vairāk kā 50 valstīs, 600 pilsētās un sniedzis vairāk kā 1000 koncertu visā pasaulē. Līdzās aktīvai koncertdzīvei kamerorķestris ir novērtēts ne tikai no klausītāju puses, bet to augustu vērtē arī mūzikas kritiķi – par izcilu darbu orķestris saņēmis Grammy balvu, ECHO Klasik balvu un Gramophone balvu. Savukārt, Likā Debargs tiek uzskatīts par fenomenāli apdāvinātu pianistu. Pēdējos gados Likā Debargs sniedzis simtiem izpirktu koncertu un ierakstījis vairākus solo albumus mūzikas izdevniecībā ’’Sony Classical’’.  “Rīgas Festivāla” koncertprogrammā skanēs Sezāra Franka un Miloša Magina skaņdarbi.

3. jūnijā Lielajā ģildē - godalgotā Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” 17. sezonas noslēguma koncerts. Diriģenta Normunda Šnē vadībā uzstāsies viens no savas paaudzes spilgtākajiem pianistiem Behzods Abduraimovs un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”.

8. jūnijā VEF Kultūras pilī uzstāsies Latvijas Radio bigbends un amerikāņu džeza mūzikas zvaigzne Bobs Mincers - īstena saksofonspēles leģenda, izcils atskaņotājmākslinieks un meistarīgs komponists, kura veikumu vairākkārt atzinīgi novērtējuši arī prasīgie “Grammy” balvas eksperti. Boba Mincera vārds jau vairākas desmitgades saistās gan ar Losandželosas spilgto apvienību “Yellowjackets”, gan Ķelnē bāzēto Rietumvācijas Radio bigbendu. Amerikāņu mūziķa iezīmīgais saksofonspēles tembrs un neizsīkstošā enerģija krāšņo neskaitāmus ieskaņojumus, vairākas viņa kompozīcijas uzskatāmas par džeza standartiem.

9. jūnijā Dzintaru koncertzālē ar aizraujošu un neparastu koncertprogrammu uzstāsies dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, producents Jānis Šipkēvics un starptautiski atzītais latviešu pianists Reinis Zariņš. Programmā Jāņa Šipkēvica oriģinālmūzika, Artura Maskata dziesmas ar Jāņa Šipkēvica vārdiem un Andra Dzenīša cikls balsij un klavierēm “Baltas dziesmas” pasaules pirmatskaņojums.

10. jūnijā Lielajā ģildē būs iespēja izbaudīt spožu programmu pianista Daumanta Liepiņa solokoncertā. Daumants Liepiņš ir neordinārs talants – smalks un iejūtīgs kamermūziķis. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas. Programmā “Daumants Liepiņš. Solokoncerts” līdzās Pētera Vaska gleznainajiem dabas vērojumiem skanēs Artura Maskata īpaši Daumantam Liepiņam veltīts jaundarbs, kā arī Johannesa Brāmsa dinamiskā un emocionāli nospriegotā Trešā klaviersonāte un 20. gadsimta avangardista Ģērģa Ligeti iespaidīgās etīdes.

15. jūnijā Spīķeru koncertzālē koncertprogrammā “Čellu mūzikas šarms” uzstāsies astoņi talantīgi čellisti: Guna Šnē, Antons Trocjuks, Māra Botmane, Klāvs Jankevics, Kārlis Klotiņš, Madara Norbūte, Elīza Petrenko, Dace Zālīte-Zilberte. Neparastajā programmā skanēs Maksa Bruha, Gabriela Forē, Dāvida Popera, Morisa Ravela, Štefana Šradera, Svantes Henrisona un Džovanni Solima mūzika.

21. jūnijā Dzintaru koncertzālē “Rīgas Festivālu” noslēgs krāšņa satikšanās uz skatuves – Maestro Raimonds Pauls, aktieris Andris Keišs, dziedātāja Paula Saija un Latvijas Radio bigbends. Programmā Raimonda Paula oriģināldarbi un džeza mūzika.

Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas