Rīgas Festivālā šogad būs krāšņa programma un izcili mākslinieki


Jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – "Latvijas Koncertu" organizētais Rīgas festivāls, kas kļuvis par lielisku tradīciju, ko novērtē gan daudzi rīdzinieki, gan pilsētas viesi. Rīgas Festivāls šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un citvalstu māksliniekus.


Festivāla ietvaros koncerti notiks Rīgā – Lielajā ģildē, Spīķeru koncertzālē, Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, kā arī Jūrmalā – Dzintaru koncertzālē.


Rīgas Festivālā mākslinieciskais vadītājs, VSIA “Latvijas Koncerti” vadītājs Guntars Ķirsis, gatavojoties šī gada koncertiem, aicina uzdot jautājumu: "Vai Rīga ir Vāgnera pilsēta? Šo atbildi varēs rast ikviens, kurš, dižā komponista nozīmīgās jubilejas iedvesmots, dosies uz Rīgu, lai ļautos Rīgas unikālās arhitektūras apjūsmošanai, smelsies iedvesmu, aplūkojot mākslas darbu kolekcijas, un baudīs neaizmirstamus brīžus Rīgas festivāla koncertos. Riharda Vāgnera mūzikas diženums gluži kā gredzens apvīs Rīgas Festivāla mākslinieku parādi, lai dotu ceļavēju atklāšanas koncertā un diženas izskaņas apliecinājumu noslēgumā. No visas sirds novēlu tuviem un tāliem Rīgas viesiem gūt patiesu baudījumu koncertos. Izsaku visdziļāko pateicību mūziķiem un visiem festivāla atbalstītājiem".


3. jūnijā Rīgas Festivālu atklās izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus, spēlējot mūziku, kas iekļauta viņa soloalbumā "Vāgnera idille". Ietekmīgā amerikāņu komponista Džona Keidža mūzika festivālā skanēs audiovizuālā performancē četrām klavierēm.


Savukārt Imanta Ziedoņa dzeju Renāra Kaupera un Latvijas Radio kora izpildījumā dzirdēsim dzejniekam veltītajā koncertā "Imants un Ziedonis".


Ar viduslaiku dziedājumu programmu Rīgas Festivālā šogad uzstāsies viesi no ASV – acappella kvartets "Anonymous 4", Arvo Perta un Valentīna Silvestrova skaņdarbus varēsim baudīt Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas sniegumā, savukārt Lielās mūzikas balvas 2012 laureāte akordeoniste Ksenija Sidorova un čelliste Guna Āboltiņa aicinās uz programmu "Čella un akordeona burvība".


Iespējams, pirmo reizi vienā koncertā pulcēsies Latvijas sitaminstrumentu zvaigznes, sniedzot neaizmirstamu performanci, savukārt publikas iemīļotajā koncertciklā "Vīns un mūzika" šoreiz baudīsim itāļu vīnus un operu ārijas Ingas Šļubovskas un Jāņa Apeiņa izpildījumā.


Rīgas Festivāla noslēguma koncerts 20. jūnijā Dzintaru koncertzālē mūs aicinās uz grandiozu muzikālo piedzīvojumu pasaulslavenās latviešu vijolnieces Baibas Skrides, kanādiešu mecosoprāna Mišas Brigergosmanes, kā arī Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Modesta Pitrena atskaņojumā.


Rīgas Festivālsir lielākais klasiskās mūzikas festivāls Baltijā, ko rīko VSIA “Latvijas Koncerti”, pulcējot pasaules akadēmiskās mūzikas zvaigznes un pašmāju spožākos māksliniekus. Pagājušajā gadā festivālu apmeklēja 10000 cilvēku, no kuriem 4000 bija ārvalstu viesi.


Biļetes uz koncertiem no šīs nedēļas jau pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas