Dailes teātris turpina “Sarunas izstādē”


14. martā plkst. 17.00 Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75" notiks "Sarunas izstādē". Ko mums katram šodien nozīmē patvērums? Tas ir jautājums, uz kuru atbildi sniedz pieci mākslas darbi izstādē "Sarkanā istaba". Sarunās piedalīsies izstādes mākslinieki Arnis Balčus, Ivars Drulle, Leonards Laganovskis un Krišs Salmanis, kuratore Inga Brūvere, kā arī mākslas zinātniece Aiga Dzalbe.


Izstādes "Sarkanā istaba" idejas pamatā ir zviedru dramaturga, rakstnieka, publicista un gleznotāja Augusta Strindberga (1849-1912) skaudrais sava laika Stokholmas sabiedrības portrets – 1879.gadā pirmpublicētais romāns "Sarkanā istaba", kas tiek uzskatīts par pirmo zviedru jaunās, modernās literatūras romānu. Tā galvenais varonis vīlies valsts birokrātiskajā sistēmā un, nevēlēdamies piemēroties apstākļiem, uz laiku rod patvērumu bohēmas grupā, kas satiekas Stokholmas restorāna Berns Salonger Sarkanajā istabā.


Arī šodien mēs cenšamies atrast katrs savu "sarkano istabu" – slēpni, kurā rodams miers un drošība. Ko mums katram nozīmē patvērums? Vai tā ir ilūzija, pasīva vērošana jeb skaidra sevis apzināšanās un savas pozīcijas paušana?


Izstādes mākslinieki, tās kuratore Inga Brūvere un mākslas zinātniece Aiga Dzalbe apspriedīs idejas un vērtības, kas ir aktuālas arī šodien.


Izstāde "Sarkana istaba" ir tapusi sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Rīgā, ikvienam interesentam bez maksas tā apskatāma līdz 13. jūnijam stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.


16. un 18. aprīlī plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē varēs noskatīties kino materiālus par Augustu Strindbergu.


Bezmaksas ielūgumus uz "Sarunām izstādē" var rezervēt elektroniski, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un nepieciešamo vietu skaitu uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas