Rīgas Mākslas telpā atklās dubultpersonālizstādi “Rīga”


Sestdien, 28. aprīlī, pulksten 18.00 izstāžu zālē „Rīgas Mākslas telpa” (Kungu iela 3) tiks atklāta Ivara Grāvleja un Petras Petiletas personālizstāde „Rīga”.

Izstādē būs redzamas fotogrāfijas, objekti, gleznas, video un māksliniecisko intervenču dokumentācijas. Ar īpašu scenogrāfiju un kontrasta principu iecerēts parādīt Rīgas pilsētas mentalitāti. Izstāžu zāle tiks sadalīta divās daļās: priekštelpa simbolizēs Rīgas fasādi, bet telpa aiz sienas – Rīgas pagalma pusi. "Pagalmā'' izstādīto darbu uzdevums ir pievērst uzmanību perifērijām un marginālām situācijām. Savukārt fasādes funkcija ir imitēt reprezentablu priekšstatu par Rīgu, iekļaujot popkultūras elementus un eiropeiskās standartizācijas aspektus, vienlaicīgi uzsverot saturisko virspusīgumu.

Izstādes koncepcijas pamats ir autobiogrāfisks. Ivaru Grāvleju uniedvesmoja Rīgā nodzīvots gads, pēc kura viņi Rīgu pameta un nosprieda, ka turpmāk ir vērts šeit ik pa laikam pavadīt skaistus brīžus, lai nodotos valdošajai depresijai.

Ivars Grāvlejs (1979) un Petra Petileta (1978) dzīvo un strādā Prāgā, kur Ivars ir ieguvis maģistra grādu Prāgas Izpildītājmākslu akadēmijas Filmu un TV skolas Fotogrāfijas katedrā (FAMU, 2007), bet Petra Petileta beigusi Prāgas Mākslas akadēmiju, kur studējusi glezniecību, jaunos medijus un vizuālo komunikāciju (AVU, 2005). Abi mākslinieki piedalās daudzos projektos un veido soloizstādes. I. Grāvlejs patlaban piedalās Varšavas Modernās mākslas muzeja izstādē „Angry Birds”, kas rāda divdesmit jaunos un sociāli aktīvos māksliniekus.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas