Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma 9. Starptautiskā mazo formu porcelāna izstādeCeturtdien, 16. oktobrī plkst. 17.00 Rīgas Porcelāna muzejā aicinām uz 9. Starptautiskās mazo formu porcelāna izstādes atklāšanu. Šogad pirmo reizi izstādes vēsturē tika noteikta arī izstādes tēma – PROVOKĀCIJA. Izstāde apskatāma līdz 30. novembrim.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs kopš 2006. gada rīko īpašu izstādi, kurā ik gadu pulcina māksliniekus no visas pasaules. Izstādes mērķis ir eksponēt pašus jaunākos Latvijas un aizrobežu autoru mākslas darbus no porcelāna, kuru dimensijas nepārsniedz 15 x 15 x 15 cm.

Šogad izstādes tēma ir PROVOKĀCIJA, un tā atklājas vairākos aspektos. Vispirms provokācija ir darbu tehniskie parametri – materiāls un izmēra ierobežojumi, kas zināmai daļai mākslinieku, kuru vidū gadskārtējā izstāde jau kļuvusi populāra, tas vairs nav svešs. Provokācija vērsta arī uz skatītāju – ieraudzīt un atrast idejas, formas un noskaņas, kas paustas mākslas darbos. Savukārt, mākslinieku piedāvātās provokācijas ir ļoti dažādas – vieni apspēlē asprātīgas idejas un izaicina uztveri un asociācijas, citi pārsteidz ar estētiskiem izteiksmes līdzekļiem – krāsu, formu un dažādiem tehniskiem paņēmieniem.

9. Starptautiskajai mazo formu porcelāna izstādei pavisam tika iesniegti 63 pieteikumi, no kuriem žūrija izvēlējās 29 mākslinieku darbus, kopskaitā no 11 valstīm, tostarp, Latvijas, Turcijas, Anglijas, Kanādas, ASV, Krievijas, Meksikas, Korejas, Vācijas, Lietuvas un Polijas. Šogad Latviju pārstāvēs mākslinieki – Ilze Emse – Grīnberga, Inese Līne, Alise Mediņa, Kristīne Niedrāja, Antoņina Paškēviča, Arnis Pelšs, Ainārs Rimicāns un Ilona Romule.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas