Operete ”Klīvija” iekaro arī Latgales klausītāju sirdis!Vakar klausītāju pilnā zālē, saņemot bagātīgus aplausus un stāvovācijas, izskanēja Niko Dostāla romantiskās operetes „Klīvija” izrāde Latgales vēstniecībā ‘’GORS” (Pils ielā 4, Rēzeknē). Šī bija pirmā operetes viesošanās Latgales vēstniecībā „GORS”.

„Šī jau tuvu nav pirmā operetes „Klīvija” izrāde Latvijas novados un atkal esam apbalvoti ar skatītāju sajūsmu un stāvovācijām! Ko gan vēl vairāk mēs varētu vēlēties! Tas nozīmē, ka esam uz pareizā ceļa. Operete ir gaidīta! Tāpēc mēs turpinām savu nebūt ne vienkāršo darbu pie pilnvērtīga operetes teātra atjaunošanas!” izrādes producente, Latvijas operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska pauž gandarījumu.

Žuana lomas atveidotājs, tenors Ingus Pētersons uzskata, ka „GORĀ ir prasīgs skatītājs un, ja tas pieceļas kājās, tā ir vislielākā balva. Paldies par to! Tik bieži pat operā tas nenotiek.”

Skatītājus priecēja izcils Latvijā iemīļotu mākslinieku ansamblis – Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Baiba Berķe, Kārlis Rūtentāls, Juris Ādamsons, Jānis Kirmuška, Zigurds Neimanis, Juris Frinbergs kā arī Operetes orķestris, koris un dejotāji.

Izrādes radošā komanda ir radījuši košu, dzīvi svinošu un jautru skatuves iestudējumu. Tā ir muzikāli valdzinoša izrāde par mīlestību, cilvēciskajām vājībām un vērtībām. Gluži kā dzīvē, arī Klīvijas varoņi neiztiek bez dramatiskiem sarežģījumiem, bet kā jau operetē pieklājas, tie viegli tiek atrisināti.

Latvijas operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska pauž: ”Šī ir viegla un jautra muzikālā izrāde atpūtai, kas neprasa nekādas priekšzināšanas. Tā veidota, lai būtu interesanta gan jauniem, gan dzīvē pieredzējušiem cilvēkiem, kam patīk labs humors, cilvēcīgo attiecību vieglums, šarms un koķetērija, temperamentīgas dejas un skaista mūzika.”
Rīgas Muzikālā teātra Niko Dostāla operetes „Klīvija” iestudējuma pirmizrāde notika Rīgā šī gada februārī un viesojojusies dažādos Latvijas novados, piedzīvojusi gan pārpildītas skatītāju zāles, gan stāvovācijas, kas apliecina kvalitatīva operetes žanra atdzimšanu Latvijā!

Latvijas operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido profesionālu operetes teātri ar savu trupu, orķestri un atbilstošām telpām, lai visā Latvijā atkal ir pieejami profesionāli augstvērtīgi operetes žanra skatuves darbi.

Vēl rudens sezonā paredzētās izrādes: 19.oktobrī un 2.novembrī Rīgā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kā arī koncerti – 18.oktobrī „Lai acis mums mirdz!” Siguldā un 14. decembrī Jaungada operešu koncerts Rīgā, kultūras pilī Ziemeļblāzma.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", kolektīviem un Siguldas ID karšu īpašniekiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas