Rīgas Porcelāna muzejā būs vērojama izstāde “Mošanās”


No 21. marta līdz 20. aprīlim Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma mākslinieces Tatjanas Krivenkovas un keramiķes Jekaterinas Sazonovas kopīga izstāde "Mošanās". Izstādes atklāšana 21. martā plkst. 17.00.


Tatjana Krivenkova savā radošajā daiļradē vienlīdz veiksmīgi apvieno darbošanos glezniecībā, keramikā un grafikā. Izstādē "Mošanās" būs apskatāma viņas krāsaino litogrāfiju sērija “Asni”, kas lieliski demonstrē mākslinieces raksturīgākās rokraksta pazīmes – minimālistiska, bet vienlaikus gleznieciska estētika, neuzbāzīgs konceptuālisms un domas viengabalainība.


Jekaterina Sazonova ir talantīga keramiķe no Pēterburgas, kur studējusi dizainu un mākslu. Viņa strādājusi vienā no Eiropas senākajām un izcilākajām porcelāna ražotnēm – Imperatora Porcelāna rūpnīcā, un ir daudzu tajā ražoto servīžu dizaina autore. Šajā izstādē būs skatāmi viņas mākslas darbi ar asociatīvu augu motīvu, kā māksliniece pati saka –“kāposti”. Jekaterinas Sazonovas darinātajiem dizaina un mākslas darbiem piemīt vienkārša, pat askētiska, bet izteiksmīga forma un izsmalcināta stila izjūta.


Abas mākslinieces vieno sirsnīga vienkāršība gan mākslā, gan dzīvē, augsti standarti un atbildības sajūta pret savu mākslas darbu skatītāju.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas