Rīgas skolas iegūst jaunus sporta laukumus

Turpinās pērn uzsāktā Rīgas domes sadarbība ar Latvijas Futbola federāciju, pie skolām ierīkojot futbola laukumus. Līdz gada beigām Rīgas domes Īpašuma departaments atjaunos un iekārtos arī vairākus sporta laukumus, kur bērni varēs ne tikai sportot, bet arī atpūsties.

Īpašuma departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Krūkle informē, ka futbola laukumi sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju tiek ierīkoti pie Rīgas 49. vidusskolas un Rīgas futbola skolas, kur Īpašuma departamentam ir jāveic tikai pamatņu sagatavošana. Izsludinātajā konkursā par šo darbu veikšanu uzvarēja SIA Ota un partneri, darbi jāveic par 253 162,26 latiem bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Savukārt lietoto mākslīgo segumu no Rīgas futbola skolas laukuma iegūs Rīgas 61. vidusskola un Rīgas valsts vācu ģimnāzija, kur darbi jau uzsākti.

Īpašuma departaments par 367 310,77 latiem (bez PVN) bez Latvijas Futbola federācijas atbalsta atjaunos stadionu pie Daugavgrīvas vidusskolas. Tur plānots izbūvēt sporta laukumu un labiekārtot teritoriju. I. Krūkle norāda, ka tuvākajās dienās tiks noslēgts līgums ar konkursa uzvarētāju, darbu izpildes laiks būs trīs mēneši. Šīs skolas audzēkņi varēs trenēties pilnībā aprīkotā futbola laukumā, izmantot skrejceļu un tāllēkšanas bedri, fitnesa un vingrošanas laukumu, strītbola laukumu un pat nelielu skeitparku. Labiekārtojot teritoriju, tiks izbūvēti trotuāri, uzstādīti koka soli, izveidots bruģēts laukums velosipēdu novietošanai, ierīkots apgaismojums un sezonālais laistīšanas ūdensvads.

Sportiskām aktivitātēm paredzēta zona tuvākajā laikā būs arī pie bērnu un jauniešu centra Imanta. Iepirkums darbu veikšanai jau ir izsludināts, un pēc uzvarētāja noskaidrošanas 45 dienu laikā tur būs jāizveido futbola laukums, bruģēts laukums velosipēdu novietošanai un strītbola laukums. Arī Rīgas lietuviešu vidusskolas skolēni varēs izmantot jaunu strītbola laukumu, skrejceļu un tāllēkšanas sektoru, kad teritorijā tiks veikti labiekārtošanas darbi. «Notiek Rīgas centra humanitārās vidusskolas iekšējā pagalma izbūve, kur paredzēta vieta vingrošanas un spēļu laukuma elementiem. Tāda paredzēta, arī izbūvējot Rīgas 40. vidusskolas iekšējo pagalmu,» informē I. Krūkle.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas