“Apple” panāk “Samsung” planšetdatoru pārdošanas aizliegumu ESASV datorkompānija "Apple Inc." ir guvusi nozīmīgu uzvaru tiesāšanās procesā pret Dienvidkorejas elektronikas grupu "Samsung Electronics" par preču patentu pārkāpumiem, panākot Vācijas tiesas lēmumu, ar kuru tiek aizliegta "Samsung" ražoto planšetdatoru "Galaxy Tab" pārdošana Eiropas Savienības (ES) valstīs, izņemot Nīderlandi.

Šādu lēmumu pieņēma apgabaltiesa Diseldorfas pilsētā. Vēl nav zināms, kāpēc tas neattiecas uz Nīderlandi.

"Samsung" paziņoja, ka apstrīdēs šo lēmumu.

Pirms nedēļas līdzīgu tiesas procesu dēļ "Samsung" bija spiesta atlikt "Galaxy Tab" pārdošanas uzsākšanu Austrālijā.

"Apple" aprīlī iesūdzēja "Samsung" tiesā ASV pilsētā Sanfrancisko, apgalvojot, ka "Samsung" tās ražotos mobilajos telefonos un planšetdatorā "Galaxy Tab" atdarina "Apple" produktu "iPhone" un "iPad" izskatu un citus parametrus. Vēlāk "Apple" uzsāka līdzīgu tiesāšanos pret "Samsung" arī Austrālijā un Eiropā.

Savukārt "Samsung Elektronics" aprīlī paziņoja, ka iesūdzējusi "Apple" tiesās Seulā, Tokijā un Vācijas pilsētā Manheimā par "Samsung" piederošu patentu pārkāpumiem "Apple" ražotajos viedtālruņos "iPhone" un planšetdatoros "iPad".

"Samsung" tiek apsūdzēta "Apple" produktu izskata, dizaina, iesaiņojuma un lietotāja interfeisa atdarināšanā. "Apple" apgalvo, ka "Samsung" šādi pārkāpusi vairākus "Apple" patentus un prečuzīmes.

"Samsung" ražotais viedtālrunis "Galaxy S" konkurē ar "Apple" tālruni "iPhone", bet "Samsung" planšetdators "Galaxy Tab" - ar "Apple" planšetdatoru "iPad".

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas