Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs Imanta Kalniņa simboliskā oratorija “Rīta cēliens”Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” sadarbībā ar Orķestri “Rīga” un tā māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Valdi Butānu ceturtdien, 2. jūnijā, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā atskaņos Imanta Kalniņa oratoriju “Rīta cēliens”. Skaņdarbs, kas vienaldzīgu neatstāj nevienu klausītāju.

Imants Kalniņš šo oratoriju radījis 1977. gadā par godu Andreja Upīša 100 gadu jubilejai, un tās pirmatskaņojumā 1987. gadā piedalījies arī Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”. Komponista daiļradē ir trīs oratorijas un “Rīta cēliens” ir atzīta par vienu no izcilākajiem Imanta Kalniņa skaņdarbiem. Pilna izteiksmīgām melodijām, revolucionārām idejām, filozofiskām pārdomām, kā arī caurvīta ar Latvijas dabas skaistumu. Oratorija, kurā apcerēts taisnīgums, laikmeta grieži, kā arī tiek sapņots par labākas pasaules vīziju.

Vienas no pazīstamākajām skaņdarba daļām ir himniskā “Varoni gaidiet”, kas regulāri izskan lielā kopkora dziedājumā Dziesmu svētkos un triumfālā fināla jūsma “Vārti Veras!”, paziņojot, ka “tā stunda ir situsi” un “vecā Bābele ir kritusi”.

Oratorijas atskaņojumā piedalīsies solisti – Ilona Bagele (mecosoprāns), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Rihards Mačanovskis (baritons), kā arī divi teicēji – Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Intars Rešetins. Pārlikumu sastāvam ar pūtēju orķestri veidojis komponists Vilnis Šmīdbergs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas