Rīgas svētkus svinēs trīs dienu garumā


Jau pēc mēneša, no 17.augusta līdz 19.augustam, norisināsies gada lielākais notikums galvaspilsētā - Rīgas svētki. Mūzikas, mākslas, teātra un dejas izrāžu, sporta pasākumu un atrakciju kaleidoskops trīs dienu garumā rīdziniekiem un Rīgas viesiem šogad piedāvās gūt jaunus, neaizmirstamus iespaidus ap 50 dažādos pasākumos Rīgas centrā, Vecrīgā, Pārdaugavā, Mežaparkā un citviet.


Šī gada svētki veltīti 730.gadadienai kopš Rīgas iestāšanās Hanzas pilsētu savienībā 1282.gadā, akcentējot Hanzas kultūrvēsturiskā fenomena nozīmi pilsētas attīstībā, kas cauri gadsimtiem saglabājies Rīgas kultūrvēsturiskajās liecībās. Svētku ietvaros 18. un 19. augustā Rātslaukumā būs atvērtas Hanzas savienības dalībvalstu - Rostokas, Tallinas, Tartu, Kauņas, Vitebskas, Veļikij Novgorodas, Kingisepas, Valmieras, Koknese, Straupes un Limbažu prezentāciju teltis, kurās varēs iepazīt šo pilsētu piedāvājumu, vērot labāko amatnieku darbus.


 

Svētku laikā senās Hanzas atbalss būs jūtama gan viduslaiku tirdziņos Vecrīgā, gan koncertos un uzvedumos koncertzālēs, pilsētas laukumos un skvēros Vecrīgā, Vērmanes dārzā, Esplanādē. Jau tradicionāli svētku viesi varēs vērot seno automobiļu parādi Rīgas ielās "Rīga Retro 2012" ietvaros, baudīt Jūgendstila laika noskaņas pilsētas jūgendstila kvartālā Alberta ielā, piedalīties Ostas svētku atraktīvajos "Kanāla regates" un diennakts basketbola turnīra "Krastu mačs" pasākumos, un, protams, vērot daudzveidīgo svētku programmu "Rīgas spēles un gaviles" 11.novembra krastmalā ar krāšņu uguņošanu svētku izskaņā.


Jau šobrīd plašā svētku programma pieejama svētku oficiālajā interneta vietnē: www.rigassvetki.lv un ar to var iepazīties jebkurš interesents. Informācija par pasākumiem tiks papildināta ik dienu, sniedzot detalizētas un izvērstas ziņas par katru no tiem. Aktuālajai informācijai par svētku aktualitātēm iespējams sekot arī sociālajos tīklos: www.twitter.com/rigassvetki, www.facebook.com/RigasSvetki un www.draugiem.lv/RigasSvetki.


Svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas Brīvostas pārvaldi un Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar pasākumu veidotājiem - uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas