Rīgu pieskandinās mūzikas festivāls “Rīgas ritmi”


Festivāls "Rīgas ritmi" sāksies ar igauņu džeza dziedātāja Sofijas Rubinas un Carl Winther Trio koncertu pie tirdzniecības centra Origo 4. jūlijā.


Rīgas Kongresu namā "Rīgas ritmi" trīs vakarus pēc kārtas ļaus baudīt dubultkoncertus. 5.jūlijā Rīgas Kongresu namā uzstāsies "Nils Wogram Nostalgia Trio" un viena no spilgtākajām mūsdienu pianistēm pasaulē - Hiromi. Savukārt 6.jūlijā koncertēs "Antonio Ciacca Quintet" un Argentīnas tango grupa "Astillero", bet 7.jūlijā Rīgas Kongresu namā muzicēs Viktors Beilijs un "City Jazz Big Band", kā arī uzstāsies viena no Spānijas ekstravagantākajām dziedātājām Buika.


Festivāla laikā bezmaksas festivāla programmu varēs baudīt atpūtas parkā "Egle", kur uzstāsies Sofia Rubina, Kārlis Auzāns un "Nepieradinātā folka orķestris", "Nils Wogram Trombone Show", džeza kvintets "North By Northeast" un Intars Busulis.


"Rīgas ritmu" programma būs baudāma arī klubā "Artelis", kur notiks koklētājas Laimas Jansones, "North By Northeast", trio "Sawadu", "Carl Winther Trio", muzikālā projekta "Canvas Roussel" un Dominikas Īdas koncerts.


"Rīgas ritmi" nav tikai festivāls ar koncertiem. Jau 16 gadus festivāls rīko arī meistarklases, dodot iespēju pašmāju mūziķiem papildināt zināšanas pie ārvalstu mūziķiem, informēja festivāla mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns.


Meistarklases, kurām interesenti vēl var pieteikties līdz jūnija beigām, paredzētas jauniem, talantīgiem mūziķiem un zinātkāriem interesentiem. Meistarklases vadīs pasaulē atzīti mākslinieki un pedagogi - komponists un pianists Antonio Čaka, vācu trombonists Nils Vograms, amerikāņu basģitārists Viktors Beilijs, tango orķestris "Astillero", kā arī vokāliste Dominika Īda.


Jau sešus gadus festivāls piedāvā "Showcase" programmu. Tas ir būtisks festivāla elements, kura mērķis ir iepazīstināt ārzemju producentus, festivālu rīkotājus un menedžerus ar Latvijas džeza, improvizācijas un pasaules mūzikas izpildītājiem. Šis ir veids, kā Latvijas mūziķi var sevi popularizēt, gūstot jaunus sadarbības partnerus. Piemēram, pateicoties dalībai "Showcase" programmā, 2009.gadā grupa "Cosmos" viesojās Otavas džeza festivālā, bet pērn Briežkalna kvintets koncertēja Ņujorkas prestižajā džeza klubā "Blue Note", informēja programmas projektu vadītāja Laima Skrūdere.


Pateicoties iepriekšējā gada "Showcase" programmai, izveidojies kopīgs projekts amerikāņu basģitāristam Viktoram Beilijam ar Kārļa Vanaga vadīto "City Jazz Big Band", kuru koncerts būs baudāms festivālā, gan arī citviet Eiropā.


Šogad festivāla "Showcase" programmu apmeklēs mūzikas eksperti no ASV, Īrijas, Izraēlas, Lielbritānijas, Beļģijas, Šveices, Somijas un Itālijas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas