Roberta Koļcova personālizstāde “Vizuāls” Agijas Sūnas mākslas galerijā


No 18.aprīļa Agijas Sūnas mākslas galerijā (Kalēju ielā 9/11, Vecrīgā) būs apskatāma mākslinieka Roberta Koļcova personālizstāde „Vizuāls”.


Pazīstamais mākslinieks Roberts Koļcovs, „Pasīvās dekadences” pārstāvis, kurš mākslas aktivitātēs sevi dēvē par „botāniķi”, šoreiz aicina novērtēt īpaši izstādei „Vizuāls” tapušās grafikas un gleznas, uzsverot, ka „vizuāls nekādā ziņā nav tas, ar ko būtu jānodarbojas visu mūžu, bet tas neapšaubāmi ir tas, kā dēļ ir vērts tērēt savu dzīvi.”


Roberts Koļcovs: „Vizuāls - kā attēlojums parādībām, kas nav redzamas vai attēlojamas, kas ir dzirdamas, saožamas, iedomājamas, kā nenoliedzams pierādījums ētera uztveršanai, kā himna noticēšanai. Situācija, kurā mākslinieks cenšas sevi atkārtoti un metodiski novietot, ir rīcība, kuras rezultātā gandrīz tiek saķerts pirmbrīdis, kad domas vairs nav un darbība vēl joprojām fiksē notiekošo. Ļoti individuāli, intīmi ikvienam. Darbība (zīmēšana) veicina domu, doma veicina darbību, rezultāts ir virpulim līdzīga parādība, kas spēj ieraut un aizkustināt pirmajā brīdī absolūti nesaistītas sfēras. Šis pieminētais PIRMBRĪDIS gandrīz tiek saķerts, saklausīts, tiek sajusta tā smarža, bet klāt tam nav iespēju tikt. Kā gandarījums par būšanu tā tuvumā ir radītie mākslas darbi, kas, atrodoties uz šīs netveramās robežas, ir pilnas ar smaržu, garšu un tuvuma sajūtu, radot iespēju skatītājam pietuvoties katram sev iespējamajam virpulim.”


Roberts Koļcovs beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas tēlniecības (1987) un Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas (1995) nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1989.gada. Kopā ar Aivaru Vilipsonu 90.gadu sākumā dibinājis par laikmeta zīmi kļuvušo grupējumu „Pasīvā dekadence”, kas bijis arī daudzu autoru zīmējumu izstāžu organizētājs. Izstāde „Vizuāls” ir Roberta Koļcova piecpadsmitā personālizstāde.


Izstādes „Vizuāls” atklāšana Agijas Sūnas mākslas galerijā notiks 17.aprīlī plkst. 18.00.


Izstāde būs apskatāma līdz 10.maijam.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas