Sācies 14.starptautiskais džeza festivāls “Saulkrasti Jazz”Šodien,18.jūlijā, Saulkrastos sākas 14.starptautiskais džeza festivāls "Saulkrasti Jazz", kas ilgs līdz 23.jūlijam.

Festivāla 15 brīvdabas koncertos uzstāsies gandrīz 30 mūziķu apvienības no dažādām pasaules valstīm, kā arī nedēļas garumā džeza meistarklasēs savas prasmes slīpēs 100 talantīgu jauniešu.

Jūlijā uz festivāla "Saulkrasti Jazz" skatuves "Minhauzena Undā" klausītāji varēs baudīt gan pašmāju mūziķu džeza sniegumu, gan arī ārvalstu mūziķu priekšnesumus. Festivālā no Latvijas viesosies "Ventspils Big Band" un "3Stick", no Šveices viesosies trio "Vein", bet no Baltkrievijas viesosies muzikālā apvienība "Apple Tea", savukārt Norvēģiju un Zviedriju pārstāvēs "Steinar Aadnekvam Quartet".

Francijas, Vācijas un Latvijas mūziķi būs apvienojušies džeza kvintetā "Sir Chac Bulay", Latviju, Beļģiju un Luksemburgu pārstāvēs "Matīsa Čudara kvartets", bet Latviju, Brazīliju un Kurakao pārstāvēs šā gada sākumā izveidota muzikāla apvienība "Laura Polence Project". Koncertu programmu papildinās arī vēl citi džeza mūzikas izpildītāji.

Starptautiskais džeza festivāls "Saulkrasti Jazz" noslēgsies ar diviem koncertiem sestdienā. Bezmaksas dienas koncertā jaunapgūtās prasmes demonstrēs meistarklašu studenti, savukārt vakara koncertā uzstāsies virtuozais amerikāņu "fusion" ģitārists Deivids Bekers ar "David Becker Tribune" un karstasinīgā sambas karaliene no Brazīlijas - Simone Moreno ar grupu "Os Lourinhos".

Šogad festivāla laikā notiks vairāki bezmaksas koncerti. 21.jūlijā, Rīgā uz "Origo Summer Stage" skatuves notiks festivāla mākslinieku bezmakas koncerti, bet no 19.jūlija līdz 22.jūlijam bezmaksas brīvdabas koncerti notiks uz skatuves Saulkrastu centrā pie Tūrisma informācijas biroja.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas