Sācies Jāzepa Vītola kordiriģentu konkurssŠodien, 28. oktobrī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā svinīgi atklāts Jāzepa Vītola 5. starptautiskais kordiriģentu konkurss, kurā piedalās 21 jaunais diriģents no 11 pasaules valstīm.

Konkurss trīs kārtās norisināsies līdz sestdienai, 1. novembrim, kad finālā četri spēcīgākie pretendenti cīnīsies par godalgām un naudas prēmijām. Ikviens interesents un kormūzikas mīļotājs aicināts novērtēt jauno diriģentu sniegumu koncertos piektdien, 31. oktobrī un sestdien, 1. novembrī.

Uz konkursu Rīgā ieradušies dalībnieki no Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Vācijas, Somijas, Serbijas, Baltkrievijas, Japānas, Dienvidkorejas un Venezuēlas. Latviju šogad konkursā pārstāv kormūzikā jau atpazīstami diriģenti: Latvijas Universitātes jauktā kora „Dziesmuvara” diriģents Aivis Greters, LU jauktā kora Juventus diriģents Rūdolfs Krēsliņš, Rīgas kamerkora Ave Sol diriģents Jurģis Cābulis, TENSO jauniešu kamerkora dalībniece Krista Audere un Mārcis Imants, kurš savulaik piedalījies prestižajā Gustava Mālera simfonisko orķestru diriģentu konkursā Bambergā Vācijā.

Jauno diriģentu sacensību nodrošinās Latvijas profesionālie kori – Valsts akadēmiskais koris Latvija, Latvijas Radio koris, kamerkoris Ave Sol, kā arī JVLMA jauktais koris un simfoniskais orķestris. Visas konkursa kārtas un publiskos koncertus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā strādā līdzās ar trim ārvalstu ekspertiem strādā latviešu diriģenti.

Konkurss norisināsies trijās kārtās – pēc pirmajām divām konkursa dienām žūrijas komisija izvirzīs astoņus dalībniekus, kuri savu meistarību demonstrēs pusfinālā, stājoties pie Latvijas Radio kora un kamerkora Ave Sol diriģenta pults. Konkursantu sniegumu un sadarbību ar abiem kamerkoriem varēs klausīties koncertā 31. oktobrī plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē.

Savukārt konkursa finālā cīņā par laureāta godu un naudas prēmijām spēkos mērosies četri spēcīgākie diriģenti. Uzstājoties Valsts akadēmiskajam korim Latvija, JVLMA jauktajam korim un simfoniskajam orķestrim, konkursa fināls izskanēs 1.novembrī plkst. 17.00 LU Lielajā aulā.

Konkursa mērķis ir radīt iespēju jaunajiem diriģentiem apliecināt savu meistarību starptautiskā konkurencē, veicinot sadarbību ar citu valstu kolēģiem un pedagogiem. Konkurss ceļ kordirigēšanas radošā darba prestižu Latvijā un pasaulē, kā arī popularizēt Latvijas kormūzikas mantojumu. Šogad konkurss notiek jau piekto reizi, un vienlaikus ar konkursu JVLMA Kordirigēšanas katedra atzīmē 70 gadus kopš tās dibināšanas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas