Latvijas Dabas muzejā norisināsies izstāde „Ķirbis jūsu veselībai 2014”No 29. oktobra līdz 2. novembrim Latvijas Dabas muzejā norisināsies rudens milžu izstāde „Ķirbis jūsu veselībai 2014”, kurā būs iespēja aplūkot pārsteidzoši dažādos ķirbjus un ķirbjaugus, degustēt to izstrādājumus un muzeja kafejnīcā baudīt ķirbju ēdienus.

Neskatoties uz auksto jūniju, ķirbju raža šogad ir laba, un veselīgie milži ir gatavi pārsteigt izstādes apmeklētājus. Šogad Dabas muzejā vairāk nekā parasti būs apskatāmi liela izmēra ķirbji, piemēram, no Rūjienas uz Rīgu tiks vestas 70 kg smagās rudens ogas.

Izstādē speciālisti konsulēs par to, kā audzēt ķirbjus un ķirbjaugus, pastāstīs, kā uzturā lietojamas visas ķirbja sastāvdaļas, ieskaitot ziedus un stīgas, un notiks ķirbju izstrādājumu degustācija.

Kā ierasts aicinām visus interesentus apmeklēt izglītojošos pasākumus, kas sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts” norisināsies katru dienu plkst. 12.00 konferenču zālē vai lasītavā Dabas muzeja 6.stāvā.

• Trešdien, 29. oktobrī, „Ķirbji – audzēšana, pielietošana”, lektors: Irina Hruškaja, Arvīds Neimanis (krievu valodā).

• Ceturtdien, 30.oktobrī, „Ķirbji – audzēšana, pielietošana”, lektors: Sarma Žarčinska (latviešu valodā).

• Piektdien, 31. novembrī, „Paprikas, aso piparu audzēšana”, lektors: Maija Čerkaja (latviešu valodā).

• Sestdien, 1. novembrī, „Ķiploku, sīpolu audzēšana”, lektore: Arvīds Neimanis (latviešu valodā). Lekciju apmeklējums ar attiecīgās dienas izstādes ieejas biļeti.

Izstādes atklāšana notiks 29. oktobrī plkst. 11.00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas