Sākas Latvijas koru skates


Gatavojoties 2013. gada XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, šajā pavasarī Latvijas kori rādīs savu gatavību piedalīties Dziesmu svētku Noslēguma koncertā „Līgo!”. Dziesmu svētku virsdiriģents Ivars Cinkuss koru skates sauc par „nākamo Dziesmu svētku koru garīgo un fizisko apskati.”


Pirmās skates šajā un nākamajā nedēļas nogalē notiks Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, kur 92 Rīgas pilsētas jauktie, sieviešu, vīru un senioru kori rādīs savu māksliniecisko līmeni. Koru skates visā Latvija norisināsies līdz maijam.


Skates vērtēs XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskie vadītāji - diriģenti Aira Birziņa un Ivars Cinkuss, kā arī komponists Uģis Prauliņš, Latvijas radio 3 „Klasika” mūzikas žurnāliste Inta Pīrāga, Rīgas pilsētas un Tukuma koru apriņķa virsdiriģents Romāns Vanags un citi.


Dziesmu svētku virsdiriģente Aira Birziņa stāsta: „Koru skates, pirmkārt, ir skaista tradīcija, kas katru pavasari rezumē Latvijas koru skaitu, dziedātāju sastāvu un varēšanu. Gatavojoties Dziesmu svētkiem, skates ir ļoti būtiska procesa sastāvdaļa, lai konstatētu sagatavotību, prognozētu svētku koncertu kvalitāti un justu dziedātāju noskaņojumu Latvijā. Tas ir līdzīgi kā izmērīt temperatūru un apzināties Dziesmu svētku organisma „veselības” stāvokli. Tautas mākslas kolektīvu skatēm būtu jābūt gada svarīgākajam notikumam visiem Dziesmu svētku procesā iesaistītajiem dalībniekiem, jo ar to viņi apliecina savu attieksmi pret šo pasaules kultūras mantojuma vērtību, parāda diriģentu, dziedātāju un arī pašvaldību atbildību Dziesmu un Deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pēctecībā”.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas