Oskarotā „Labākā pasaulē” un citas izcilas filmas Dānijas filmu dienās 2012

No 23.līdz 29.martam Splendid Palace norisināsies Dānijas filmu dienas 2012, šogad piedāvājot četru izcilu un kino pasaulē augsti novērtētu režisoru jaunākās filmas.


Susanne Bīra, Larss fon Trīrs, Pernille Fišere-Kristensena, Nikolass Vindings Refns un vēl citi paši par sevi runājoši vārdi dodas Eiropas virzienā un sešu mēnešu garumā visiem kinomīļiem piedāvās savus jaunākos darbus.


„Dāņu Filmu dienas 2012” atklāsim 23. martā 18:00 ar izcilo Susannes Bīras filmu „Labākā pasaulē” („In a Better World”), kas nupat saņēma ASV Kinoakadēmijas balvu kā labākā ārzemju filma un divas Eiropas kinoakadēmijas balvas arī kā labākā ārzemju filma.
Māklsas filmu programmā, kas turpināsies no 24. Līdz 29.martam kino Splendid Palace kino gardēži varēs nobaudīt arī Perniles Fišeres Kristensenas reālistiski smeldzīgo drāmu „Ģimene”, kas Losandželosas Filmu festivālā plūca laurus kā labākā filma un tika pie Kino Kritiķu balvas Berlīnes filmu festivālā.
Tomass Vinterbergs šajā gadā pieteicis sevi ar filmu „Submarino”, kas tika nominēta Berlīnes Filmu festivālam un ieguva Ziemeļvalstu Kino balvu kā labākā 2010. Gada filma. Savukārt Nikolass Vindings Refns savā „Valhallas stāstā” Mada Mikelsena tetovētā, mēmā vienača pavadībā izvadās skatītāju pa mistiskajām Vikingu laika takām.


„Dāņu kino ir apskaužams no jebkuras mazas valsts skatu punkta. To pazīst, ar to rēķinās starptautiskā arēnā. Tas kaitina, mulsina, uzrunā un pārliecina. Vēl vairāk – tas ieguvis Dānijai „kino brīnumzemes” statusu, pierādot, ka mazas valsts kinematogrāfija var būt gan starptautiski konvertējama, gan populāra pašu mājās”, tā par dāņu kino izsakās kinokritiķe Dita Rietuma.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas