Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm maijā un jūnijāTrešdien, 6. martā, sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm 2019. gada maijā un jūnijā. Repertuārā iekļautas trīs pirmizrādes – Kristofera Hemptona “Bīstamie sakari” Lielajā zālē, Artūra Dīča “Purva bērni” Mazajā zālē un Floriana Zellera “Dēls” Kamerzālē. Piedāvājumā arī biļetes uz sezonas noslēguma koncertu “Spanovska ballīte – 5. sērija”.

Pirmais repertuāra jaunums būs 22. maijā – pirmizrāde Artūra Dīča lugas “Purva bērni” iestudējumam Mazajā zālē, ko veidos režisors Toms Treinis. Šī luga ieguva 2. vietu Dailes teātra oriģināldramaturģijas lugu konkursā “Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās” 2017. gadā, kas tika rīkots ar LR Kultūras ministrijas atbalstu, gatavojoties Latvijas 100-gadei.

“Purva bērni” ir futūristiska fikcija par sabiedrības modeli (cerams, ne tik tuvā nākotnē), kurā viss neglītais, neērtais un nevajadzīgais ir izolēts ārpus mūsu ikdienas realitātes. Tas viss ir novietots izolētā teritorijā, kuru dēvē par Purvu. Brīžos, kad mūsu komforts un drošība tiek apdraudēti, empātijai pret citiem ir tendence samazināties.

Izrādes lomas atveidos Mirdza Martinsone, Ieva Florence, Olga Dreģe, Niklāvs Kurpnieks, Juris Žagars, Anete Krasovska, Gints Andžāns, Gints Grāvelis, Kaspars Zāle un Aija Dzērve.

Noslēdzot 99. sezonu, kuras moto bija “Pasaules klasika jaunās intonācijās”, atdzīvinot uz Lielās skatuves pasaules dramaturģijas pērles, 24. maijā pirmizrādi piedzīvos Kristofera Hemptona luga “Bīstamie sakari” pēc Pjēra Šoderlo de Laklo romāna motīviem.

Nav nekā bīstamāka par gudru sievieti, kura vēlas atriebties vīrietim, kas viņu pametis. Marķīze de Merteija dziedē savu ievainoto patmīlību, meklējot palīdzību pie vikonta de Valmona. Būdams tikpat bezprincipiāls kā marķīze, viņš nekad neatteiksies no izaicinājuma pavedināt nevainīgu meiteni un uzticīgu sievu. Izsmalcinātās spēles ar cilvēku likteņiem sniedz izklaidi un baudu, kamēr vikonts de Valmons nesaskaras ar īstu mīlestību... Parīzes augstākā sabiedrība steidzas dzīvot, ciest un mīlēt. Pirms sāks valdīt revolūcijas nāvējošā giljotīna, pēc kuras no šo cilvēku dzīvēm, sapņiem un nodevībām paliks vien mirklīgas atbalsis un gaistošas ēnas.

Ar šo izrādi pēc vairāku gadu pārtraukuma Dailes teātrī atgriežas režisors Jans Villems van den Boss. Lomās: Rēzija Kalniņa, Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Mārtiņš Upenieks, Lilita Ozoliņa, Indra Briķe, Mārtiņš Počs un Ērika Eglija.

Režisors Intars Rešetins turpina būt uzticīgs franču dramaturga Floriana Zellera daiļradei. 26. maijā pirmizrāde būs šī autora lugas “Dēls” iestudējumam.

Reiz Pjēra ģimenē ir bijis daudz prieka, taču tagad viņam ir jauna ģimene. Tomēr viņš ir izmisīgi vajadzīgs savam dēlam, kurš vēlas pārmaiņas savā dzīvē un vairs nespēj sadzīvot ar savu māti. Bet arī pie tēva viņam īsti nav vietas. Ir tik grūti nosargāt savus bērnus un laikus sadzirdēt saucienu pēc palīdzības. Nav viegli saprast, ka bērniem ir citi mērķi nekā attaisnot savu vecāku cerības un par katru cenu dzīvē gūt panākumus. Viņi pat nevēlas pieaugt un uzņemties atbildību. Un nav īsti skaidrs, kas pie tā vainīgs. Jo dažreiz ar mīlestību vien nepietiek.

Lomās - aktieri Ģirts Ķesteris, Vita Vārpiņa, Inita Sondore, Juris Bartkevičs un Aldis Siliņš, bet galvenās lomas atveidotājs šobrīd tiek noteikts konkursā, kuram pieteikties varēja ikviens interesents atbilstošā vecumā.

Dailes teātris aicina iegādāties biļetes uz sezonas noslēguma koncertu “Spanovska ballīte – 5. sērija” 6., 7., 8. un 9. jūnijā. Sezonas noslēgumā aktieri atkal satiksies jautrā ballītē, kas jau kļuvusi par tradīciju. No smiekliem līdz nopietnībai un atkal atpakaļ... Nākamās Dailes teātra 100. sezonas gaidās tiks veikta savdabīga vasaras tīrīšana, purinot vecos skapjus, izvelkot dažus skeletus un iemetot aci teātra virtuvē. Varbūt dabūs trūkties arī skatītāji. Iespējami arī patīkami pārsteigumi… Koncerta radošajā komandā - Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Mārtiņš Vilkārsis, Inga Krasovska, Ilze Vītoliņa un Juris Vaivods. Koncertā piedalīsies aktieri Artis Robežnieks, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Ērika Eglija, Gints Andžāns, Gints Grāvelis, Ģirts Ķesteris, Ieva Segliņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Lelde Dreimane, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks un Andris Bulis.

3. maijā pēdējo reizi tiks rādīta Lielās zāles izrāde “Laulības dzīves ainas”.

Piedāvājums par īpašo cenu būs Lielās zāles izrāde “Lulū” 8. maijā plkst. 19.00. Izrādes biļetēm tikai divas cenas – 7 un 9 EUR.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas