Saldū stiprā lietus dēļ applūdušas vairākas mājas; situācija normalizējasSaldū stipro lietusgāžu dēļ applūdušas vairākas mājas, tomēr situācija pamazām normalizējas, ūdens tiek atsūknēts un ziņas par iespējamo ārkārtas stāvokli pilsētā ir pārspīlētas.

To aģentūrai BNS apliecināja Saldus izpilddirektora pienākumu izpildītājs Zigurds Zabludovskis.

Viņš norādīja, ka lietus lijis jau kopš ceturtdienas vakara un visu nakti, tādēļ pilsētas zemākajās vietās ūdens ir uzkrājies. Taču patlaban situācija tiek kontrolēta, iesaistoties gan ugunsdzēsējiem, gan palīgiem no apkārtējiem pagastiem, tiek atsūknēts ūdens, dīķos atvērtas slūžas un ūdens arī pats pamazām sasūcas zemē.

Līdz ar to situācija normalizējas un par ārkārtas stāvokli pilsētā nav runas.

Zemākajās pilsētas vietās gan applūduši vairāku māju pirmie stāvi, tur atvienota elektrība. Tomēr cilvēki ar mantām no šīm mājām evakuēti nav.

Iepriekš Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Ivo Mežulis Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Labrīt, Latvija!" piektdien no rīta informēja, ka Saldū jau applūdušas vairākas mājas, taču ūdenslīmenis pilsētā joprojām turpina celties. Viņš arī uzsvēra, ka no rīta sasaukta domes sēde, kur atbildīgie dienesti lems, vai izsludināt ārkārtas situāciju pilsētā.

Arī viņš pavēstīja, ka pagaidām cilvēki nav evakuēti, taču applūdušas pilsētas attīrīšanas iekārtas. Turpretī Saldus izpilddirektora pienākumu izpildītājs Zigurds Zabludovskis Latvijas Radio pastāstīja, ka situācija nav tik dramatiska, uzsverot, ka arī informācija par applūdušām attīrīšanas iekārtām nav pareiza – ūdens līmenis gan ir mazliet cēlies, taču naktī tas jau ir atrisinājies.

"Tik lielas lietusgāzes sen nav bijušas, un, protams, zemākās vietās tas ūdens ir sakrājies, bet lietus ir pārstājis līt un pamazām šis līmenis arī kritīsies," viņš paskaidroja.

Ar Saldus novada domes priekšsēdētāju Indru Rassu piektdienas rītā sazinājies arī iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs Aigars Štokenbergs, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu palīdzību. Taču Rassa uzsvērusi, ka situācija nav tik kritiska un palīdzība nav nepieciešama.

Aculiecinieki aģentūrai BNS klāstīja, ka ir applūdusi Saldus autoosta, taču tā notiekot ikreiz, kad ir spēcīgākas lietusgāzes. Applūdis arī bērnudārzs "Īkstīte", daudz privātmāju, ābeļdārzi un dārza mājas. Tāpat applūdusi dabas taka pilsētas centrā, kas iet gar Cieceres upi.

Tā kā tiek remontēta viena no Saldus galvenajām ielām – Lielā iela –, ūdens sakrājies šīs ielas māju pagrabos.

Jau vēstīts, ka piektdienas rītā daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā joprojām līst, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Ceturtdien lielākais nokrišņu daudzums izmērīts Alūksnes novērojumu stacijā, kur vakarā pāris stundās nolija 50 milimetru (mm), kas ir vairāk nekā puse no visa mēneša nokrišņu normas. Savukārt ilgstošākās un spēcīgākās lietavas kopš ceturtdienas vakara bijušas Aizputes, Saldus un Skrundas apkaimē, liecina meteoroloģiskā radara dati. Saskaņā ar vietējo iedzīvotāju mērījumiem nokrišņu daudzums vietām pārsniedzis 100 mm. LVĢMC Saldus novērojumu stacijā nokrišņi netiek mērīti.

Avots: nra.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas