Satori.lv aicina uz Ainas Rendas antiutopijas „Himna” atklāšanas svētkiem9. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas „Gaismas pils” spicē (11.stāvā) interneta žurnāls Satori.lv aicina uz Ainas Rendas (Ayn Rand) antiutopijas „Himna” atvēršanas svētkiem. Šī ir jau trešā biedrības „Ascendum” izdotā grāmata sērijā „Satori bibliotēka”.

Vai cilvēkam ir morālas tiesības tiekties uz laimi, nedomājot par visu cilvēku kopējo labumu? Vai arī morālais egoisms neizbēgami ved pie sabiedrības sabrukuma? Vai drīkst upurēt tradīcijas jaunrades vārdā? Vai māksla drīkst kalpot ideoloģijai? Vai sievietes uzdevums ir atbalstīt sava vīrieša centienus, aizmirstot par savām ambīcijām? Par šādiem jautājumiem aicina aizdomāties interneta žurnāls Satori.lv, izdodot šīs Rietumu pasaulē populārās noveles pirmo tulkojumu latviešu valodā.

„Himnas” galvenais varonis dzimis tehnoloģiski un sociāli atpalikušā sabiedrībā, kurā ir aizmirsti ikdienišķākie civilizācijas sasniegumi, aizmirsts ir arī vārds „Es”, un jebkas, kas izceļ vienu cilvēku starp citiem, ir aizliegts. Ir aizliegts izvēlēties, ir aizliegts domāt, un ir aizliegts mīlēt. Tomēr 21 gadu vecais Vienlīdzība 7-2521 ir citādāks un, par spīti bailēm un neziņai, pārkāpj visus aizliegumus. Kas notiks ar šo dumpinieku?

Novelē paustās idejas ir tik radikālas, ka grāmatu ilgu laiku neizdeva ASV, un savu pirmo izdevumu tā piedzīvoja Lielbritānijā.Šai grāmatai vajadzētu būt aizliegtai ikvienā valstī, kurā eksistē kaut jelkāda cenzūra,” norāda grāmatas tulkotājs un interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. "Tās mērķis ir atbrīvot ikvienu, kurš to ir izlasījis līdz beigām.

Interneta žurnāls Satori.lv uz grāmatas atklāšanas pasākumu 9. decembrī plkst 17.00 aicina ikvienu interesentu. Pasākumā, kas notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas „Gaismas pils” spicē (11. stāvā) gaidāmi gan grāmatas lasījumi, gan sarunas par mākslu un politiku. Atklāšanā būs pieejamas visas „Satori bibliotēka” izdotās grāmatas. Pieteikšanās pasākumam ŠEIT vai, rakstot vēstuli uz e-pastu: satori@satori.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas