Saules laukuma atklāšanas pasākums

Pabeidzot labiekārtošanas darbus, Saulkrastos Bīriņu un Ainažu ielu stūrī, 19.maijā pl.19.00, notiks Saules laukuma atklāšanas pasākums.


Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja vietnieks, Tautsaimniecības, attīstības un vides komitejas priekšsēdētājs Normunds Līcis stāsta: "Saulkrastu garenvirziena plānojums un izteikta centra trūkums bija ikreizēju arhitektu un pilsētplānotāju diskusiju ierastie temati.


Tāpēc Saulkrastu ģeometriskajā centrā, Bīriņu ielas izejā uz jūru, simboliski izveidots Saules laukums, kur tikties gan iedzīvotājiem, gan arī novada viesiem.


Saules laukuma projektā akcentētas galvenās šīs teritorijas vērtības - priežu stumbri un kāpu reljefs. Lai arī teritorija atrodas pašā pilsētas centrā, laukums vairāk plānots tieši kā "noskaņas" laukums ar zemu un "pieklusinātu" apgaismojumu, kā sākums kaut kam lielākam, plašākam, sākums ceļojumam cauri kāpām gar jūru. Laukuma kompozīciju veido pa perimetru izgaismots apļveida priežu dēļu laukums - Saules laukums, no kura simboliski "iegriežas" vai "izriet" pārējais laukuma labiekārtojums un promenāde uz jūru.


Laukums aicinās iedzīvotājus mirkli apsēsties vairāklīmeņu koka terasēs gar laukuma vienu malu, no kurām pavērsies lielisks skats uz laukumu un gaismas krāsu maiņām tajā, aicinās ieklausīties uz skatuves notiekošajā vasaras koncertos vai noskatīties kādu filmu vai tiešraidi blakus izvietotajā lielajā ekrānā.


Laukuma daļā, kas atrodas uz Bīriņu ielas ass, izveidota vieta ar elektrības pieslēgumu dažādiem pilsētvides objektu izvietošanai gadskārtu un valsts svētkos, arī pilsētas Ziemassvētku eglei. Ņemot vērā, ka šajā vasarā festivāls "Saulkrasti Jazz" svin 15 gadu jubileju, pašreiz uzstādīšanai tiek sagatavots puķu saksofons, kas ir būs unikāls puķu veidojums."


Plānots, ka laukuma teritorijā tiks izbūvēta kafejnīca un suvenīru veikals, kā arī iecerēta pludmales parka izveide.


Saules laukuma atklāšanas pasākumā ikvienam būs iespēja iemēģināt roku gan mucu velšanā, gan burinieku veidu atpazīšanā, gan jūras mezglu siešanā, gan iepazīties ar foto prezentāciju par retro velosipēdiem. Kopā ar Saulkrastu mākslinieciskajiem kolektīviem un Zdislavu Romanovski tiks izdejotas un izdziedātas skaistākās dziesmas par jūru. Tuvojoties svētku kulminācijai, īpaši tiks apbalvotas daiļākās Lielās un Mazās Saulkrastu Katrīnas un brašākie Lielie un Mazie Saulkrastu Kapteiņi!

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas