Dailes teātris piedalīsies Muzeju naktī19. maijā jau trešo reizi Dailes teātris piedalīsies Muzeju naktī.

Šogad Muzeju naktī Dailes teātris viesosies kim? Laikmetīgās mākslas centrā (Spīķeros, Maskavas ielā 12/1). No 16. maija līdz 8. jūlijam kim? 1. stāvā esošajā restorānā „Kitchen” apskatāms Jura Dimitera darbs „Džons Neilands un biedri”. Tā kā 10. jūnijā Dailes teātrī notiks Ādolfa Alunāna oriģināldramatiskās pasakas ar dziedāšanu „Džons Neilands” atjaunojuma pirmizrāde ar pa daļai pavisam jaunām dekorācijām un pa daļai pavisam jauniem aktieriem, tadDailes teātra aktivitātes Muzeju naktī būs saistītas ar šo izrādi.

Ap plkst. 21.00 kim? Laikmetīgās mākslas centrā muzikālu priekšnesumu sniegs daļa no „Džona Neilanda” solo kvartetes dziedāšanas biedrībā - aktieri Gints Grāvelis un Lauris Dzelzītis, kā arī izrādes muzikālais konsultants un Dailes teātra muzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods, atskaņojot dažas no pazīstamajām Raimonda Paula dziesmām, kas no 10. jūnija skanēs Dailes teātrī. Plkst. 22.00 būs iespēja pavērt skatuves priekškaru un uzzināt, kā top izrādes kostīmi - kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa pastāstīs par kostīmu tapšanas procesu, atklās topošās izrādes „Džons Neilands” tērpu skices un demonstrēs savas mammas - kostīmu mākslinieces Baibas Puzinas - kostīmu skices un dažus tērpus no leģendārā 1982. gada „Džona Neilanda” iestudējuma.

No plkst. 21.30 tiks demonstrēti 1982. gada iestudējuma „Džons Neilands” televīzijas ieraksta fragmenti.

Vienlaikus iecerēta procesuāla aktivitāte „Vakariņas mākslā” kopā ar restorānu „Kitchen” un Dailes teātra aktieri Andri Bērziņu.

No plkst. 21.00 darbosies fotosalons, kurā ikviens aicināts nofotografēties teatralizētā gaisotnē.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas