Savos profesionālajos svētkos skolotāji aicina jaunos Saeimas deputātus kļūt par pedagodu ēnāmLatvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina atzīmēt Skolotāju dienu, tostarp rīkojot akciju un uzrunājot jaunos deputātus.

Latvijā Skolotāju dienu svin oktobra pirmajā svētdienā, šogad – 2.oktobrī. Šajā datumā Skolotāju diena tiek svinēta arī Baltkrievijā, Kazahstānā, Moldovā un Ukrainā.

Ar Skolotāju dienu arodbiedrība aizsāk akciju „Skolas diena”, kuras laikā oktobrī visā Latvijā jaunievēlētās Saeimas un pašvaldību deputāti aicināti uz vairākām stundām kļūt par pedagogu „ēnām” un vērot pedagogu ikdienas darbu.

Akcijas „Skolas diena” mērķis ir veidot lielāku sabiedrības, lēmējvaras izpratni par pedagoga darba pienākumiem, rosināt kvalitatīvas diskusijas par pedagogu darba vides ietekmi uz izglītības kvalitāti un aicināt deputātus nepieļaut pedagogu darba vides pasliktināšanos. Tādejādi vēlamies praktiskā veidā veicināt deputātu izpratni par skolas ikdienu, risināmo jautājumu loku, pedagogu, vecāku un sabiedrības ciešākas sadarbības nozīmīgumu izglītības pieejamības un kvalitātes nodrošināšanā.

Šobrīd gatavību uzņemt deputātus paudušas jau vairāk kā 100 pirmsskolas, profesionālās un vispārējās izglītības iestādes Rīgā, Aizputē, Aknīstē, Brocēnos, Cēsīs, Dagdā, Daugavpilī, Dobelē, Gulbenē, Jēkabpilī, Jūrmalā, Krāslavā, Krustpilī, Liepājā, Līvānos, Preiļos, Rēzeknē, Salā, Saldū, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī, Viesītē, Viļānos un citviet Latvijā.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas