Sestdien Jelgavā unikālas strūklaku izrādes “Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums” pirmizrāde


Sestdien, 26. maijā, Jelgavā, Uzvaras Parkā, notiks muldimediālas strūklaku izrādes "Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums." pirmizrāde. Izrādes laikā skatītāji varēs virtuāli apceļot daudzas valstis Amerikā, Āzijā, Austrālijā un Eiropā – vienā mirklī pārcelties no Eiropas sirds Itālijas un Francijas uz tādām eksotiskām valstīm kā Ķīna, Brazīlija un Jamaika.


“Mēs, latvieši gadu gaitā esam pabijuši visur pasaulē, gan strādājam un dzīvojam tepat Eiropā, gan tālajā Austrālijā, Ķīnā, ASV. Mēs ceļojam un mūsu ceļojumu iespaidi bieži vien ir spilgtāki kā tie, ko rāda filmās vai apraksta grāmatās. Mēs esam satikuši šos latviešus. "Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums." ir piedzīvojujmu stāsts, kas ļaus vienas nakts laikā nokļūt visdažādākajās pasaules malās un katrā no tām piedzīvot kādu atklājumu, paņemt kaut ko sev un atvest atpakaļ mājās,” stāsta projekta mākslinieciskā vadītāja Ilze Jansone.


“Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums” būs pirmā šāda apjoma multimediālā izrāde, kas tapusi Latvijā. Izrādē stāstus par dažādām pasaules vietām stāstīs aktieri Olga Dreģe, Dita Lūriņa, Zane Jančevska, Dace Bonāte, Ģirts Ķesteris, Uldis Anže, Mārtiņš Egliens, Egils Melbārdis, Lauris Dzelzītis un Artis Robežnieks.


Ceļojumā vedīs arī neparastas Kristapa Krievkalna aranžijas latviešu tautas dziesmām.


"Strādājot pie tautasdziesmu aranžijām strūklaku izrādei man bija iespēja meklēt un atrast daudzu pasaules valstu raksturīgo mūzikā tā, lai tikai ar instrumentu palīdzību ikviens saprastu, ka atrodas Ķīnā, vai, piemēram, Parīzē. Sarežģītāks uzdevums bija saglabāt latviešu tautasdziesmu melodiskās tēmas, kas caurvij visu uzvedumu. Domāju ka muzikālais materiāls būs interesants ikvienam un mūsu tautasdziesmu melodiju meklēšana un atpazīšana būs aizraujošs uzdevums," stāsta “Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums.” mūzikas autors Kristaps Krievkalns.


Izrādes muzikālais pavadījums ir ļoti neparasts - to veido jaunas, katras valsts noskaņai īpaši veidotas latviešu tautasdziesmu aranžijas. Dejojošajās ūdens šaltīs atdzīvosies tautasdziesmas "Ziedi, ziedi, rudzu vārpa", "Upe nesa ozoliņu", "Kur tu skriesi, vanadziņi?", "Div' dzelteni kumeliņi", "Skaisti dzied lakstīgala", "Aiz kalniņa dūmi kūp" un daudzas citas.


Tā kā izrādē viena no būtiskākajām lomām ir gaismas efektu spēlēm, uzvedums sāksies tikai plkst. 23:00, taču neskatoties uz to, izrāde domāta visai ģimenei. Strūklakas, kas tiks izmantototas izvedumā līdz šim redzētas Muzikālās Bankas 2011 koncertā un tika atzīta par skatītāju iemīļotāko objektu pagājušā gada nogalē gaismas festivālā „Staro Rīga”.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas