Sinfonietta Rīga atklāj sezonu kopā ar izcilo obojistu Alekseju Ogrinčuku12. septembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē savu devīto koncertsezonu atklās Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Sezonas atklāšanas koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā kamerorķestris atskaņos romantisma caurstrāvotu mūzikas programmu: Fēliksa Mendelszona uvertīru “Skaistā Meluzīne” un Riharda Štrausa skaņdarbus. Atklāšanas koncerta solists būs Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra vadošais obojists Aleksejs Ogrinčuks.

Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē par gaidāmo koncertu: “Koncertprogramma veltīta šī gada jubilāram Rihardam Štrausam. Es allaž sajūsminos par šī komponista atjautību, eleganci un asprātību, kuru viņš saglabāja līdz sirmam vecumam. Kopā ar mums uzstāsies mūziķis no Nīderlandes – obojists Aleksejs Ogrinčuks, kura vārds mūzikas gardēžiem vairs neprasa komentārus. Sajūsmu raisa obojista tonis, muzikālais frāzējums, spēles prieks un aizrautība. Mēs jau sen vēlējāmies spēlēt kopā ar šo harismātisko mūziķi, un nu šis mirklis ir klāt.”

Aleksejs Ogrinčuks, viens no šī brīža izcilākajiem obojistiem, dzimis Maskavā, studējis Parīzē un kopš 2005. gada ir Marisa Jansona vadītā Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra oboju grupas koncertmeistars.

Mūziķis veiksmīgi apvieno darbu prestižajā orķestrī ar solista karjeru, uzstājoties kopā ar tādiem diriģentiem kā Andris Nelsons, Valērijs Gergijevs, Daniels Hārdings u. c. Sinfonietta Rīga sezonas atklāšanas koncertā Ogrinčuka interpretācijā dzirdēsim Riharda Štrausa Obojas koncertu. Par šo darbu obojists intervijā radio “Klasika” teicis: “Tās ir neticamas krāsas, faktūra un harmonijas... Šis koncerts, kas uzrakstīts 1945. gadā, ir sava veida dzīves rezumējums, viens no viņa pēdējiem skaņdarbiem, gaismas piepildīts. Ja es būtu muzikologs, tad tas man būtu lielais jautājums – kā “Salomes” un “Elektras” autors tūlīt pēc kara varēja uzrakstīt tik gaišu mūziku?!"

2014./2015. gada koncertsezonā Sinfonietta Rīga piedāvās Rīgas klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgas un oriģinālas koncertprogrammas ar pasaules klases viesmāksliniekiem, savukārt pavasarī kolektīvs dosies koncertēt uz Vāciju, Bulgāriju, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un citām valstīm.

Biļetes uz sezonas atklāšanas koncertu iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Cena: 7 – 30 EUR.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas