Dabas muzejs aicina uz izstādi „Visskaistākās dālijas 2014”Latvijas Dabas muzejā no 11. līdz 14. septembrim būs apskatāma tradicionālā dāliju izstāde, kuru organizē Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekcija sadarbībā ar LU Botānisko dārzu un Nacionālo botānisko dārzu.

Izstādes apmeklētājus priecēs vairāk nekā 400 visskaistāko dāliju šķirņu. Kādēļ visskaistāko? Tādēļ, ka pašreiz, izturējušas nelabvēlīgos laika apstākļus, dālijas ir pašā krāšņumā. Šogad augu ziedēšana aizsākās agri, ilgais lietus periods ziedu audzētājiem licis krietni satraukties, taču pašlaik, septembra sākumā, ir īstais brīdis, lai kopā lepotos un apbrīnotu tautā sauktās ģeorģīnes jeb jorģīnes.

Dālijas tiek dēvētas par rudens puķu karalienēm, kas pārsteidz savā daudzveidībā – krāsu, zieda formu un izmēru variācijās. Taču ne katrs zina, ka tas, ko mēs ikdienā saucam par dāliju ziedu, patiesībā ir ziedkopa, kas sastāv no kurvītī sakārtotiem daudziem sīkiem ziediņiem – mēlziediem un stobrziediem.

Ziedus no savām kolekcijām izrādīs R. Zaļā, H. Ancāne, A. Baroniņš, izstādē piedalīsies arī muzeja ilggadēji sadarbības partneri LU Botāniskais dārzs un Nacionālais botāniskais dārzs. Izstādes apmeklētājiem katru dienu būs iespēja tikties ar ekspertiem, uzzināt interesantus faktus par viņu pieredzi un nozares sasniegumiem, kā arī gūt praktiskus dārzkopju padomus.

Turpinot vasaras sākumā aizsākto sadarbību, muzejs „Rīgas jūgendstila centrs” izstādē piedāvās arī nelielu ieskatu šī skaistā zieda atainojumam jūgendstila priekšmetos. Dālijas zieds ir viens no iemīļotiem motīviem jūgendstila mākslā, interjera priekšmetos, ornamentā, rokdarbos. Dāliju jeb ģeorģīni no seniem laikiem uzskata par atzinības un lepnības simbolu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas