Sitaminstrumentu mūzikas koncerts “Waves”


Sitaminstrumentu virtuozi Edgars Saksons un Rihards Zaļupe 5. februārī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē aicina uz ritmiski muzikālu piedzīvojumu, kurā būs iespēja baudīt pedagogu un studentu solo un ansambļa sniegumu, kā arī dzirdēt Latvijā vēl neatskaņotus skaņdarbus sitaminstrumentiem.


Koncertā piedalīsies Edgars Saksons un Rihards Zaļupe, kā arī viņu studenti Ernests Mediņš, Elvijs Endelis, Mikus Bāliņš, Edgars Vaivods, Edgars Raila, Alina Kviatkovskaja un koncertmeistare Ilze Dzērve.


Koncerta sākotnējā ideja tapusi pateicoties uzaicinājumam piedalīties Ziemeļvalstu sitaminstrumentu festivālā Percussion Plus, kas norisināsies no 12. līdz16. februārim Helsinkos, kur R. Zaļupe un E. Saksons sniegs meistarklases, kā arī kopā ar viņu studentiem piedalīsies festivāla rīkotajos koncertos. Otrs svarīgs koncerta mērķis ir iespēja nodrošināt JVLMA sitaminstrumentu klasi ar nepieciešamajiem instrumentiem, tādēļ biļešu ieņēmumi tiks ziedoti tieši šim mērķim.


“Gaidāmais koncerts ir ļoti laba iespēja mums, sitaminstrumentu spēles studentiem, parādīt ar ko nodarbojamies līdz vissīkākajām niansēm. Visdažādākajos solo un ansambļa tipa skaņdarbos, kas pārstāv gan romantiskās mūzikas vēsmas, gan modernismu, gan avangardu un ļaus klausītājam iepazīties ar šīs mūzikas specialitātes zināmiem un ne tik zināmiem pārstāvjiem, daudzveidīgo repertuāru un plašo instrumentāriju, kas kopumā neatstās vienaldzīgu nevienu, ” atklāj 3. kursa students Mikus Bāliņš.


Atraktīvs, ritmisks un sirsnīgs koncerts ritma gardēžiem.


Programmā K. Abe, F. Makarēzs, J. S. Bahs, E. Sežornē, T. Vicmans, u.c.


Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv vai stundu pirms koncerta norises vietā. Biļetes cena 5 € /3,5Ls/Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas